Aktualnie czytasz:
Czas zimowy nie dla skuterów i motocykli?
6
 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Wcześniejszy zachód słońca negatywnie odbija się na wielu płaszczyznach życia człowieka. Współcześnie cofanie zegarów o godzinę do tyłu powoduje wiele komplikacji również dla kierowców. Nie tylko skuterów.

Czasy, kiedy większość ludzi rozpoczynała swój dzień o piątej rano minęły bezpowrotnie. Wzrost sektora usługowego w gospodarce światowej zmienił tryb życia człowieka. Większość z nas w pracy, czy szkole wita dopiero między ósmą, a dziesiątą, sporo po wchodzie słońca. Ale co to ma wspólnego ze skuterami?

W okresie jesiennym już o godzinie 16 robi się niemal całkowicie ciemno. Zachód słońca w tym okresie powoduje natychmiastowy spadek temperatury odczuwalnej i rzeczywistej. To spora niedogodność dla tych, którzy w ostatnich i pierwszych dniach sezonu chcą na swoich dwóch kółkach szybko trafić do pracy.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
100%
 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  4 listopada 2011 at 20:56

  Leszku, wypalasz się pomału? Mam nadzieję, że Ci przejdzie.

 • Zdjęcie profilowe gregorkin
  6 listopada 2011 at 23:39

  No i co w związku z tym ? 😀 może jakieś ciepłe kalesony ? Albo wiem!!! może jakieś propozycje na budowę ogrzewania do skuterka bo w moto raczej byłby problem. Ale skuter hmm… jakby zrobić nawiew ciepłego powierza na nogi… e… bez sensu 😀

 • Zdjęcie profilowe marcingrychtol
  11 listopada 2011 at 10:57

  Proponuję rozszerzyć ten artykuł, jeśli w ogóle można go tak nazwać, bo na razie jest to tylko zalążek. Przydałoby się napisać coś o tym jak się chronić przez zimnem. Kominiarka, czy może wystarczy zwykły szalik? Jakie rękawice? Czy same rękawice wystarczą? A może handbary i podgrzewane manetki? ubierać grube zimowe spodnie, czy tylko zakładać drugie spodnie na te zwykłe, aby można je było ściągnąć i nie umierać z ciepła cały dzień w pracy? Może jeszcze coś na temat śniegu? Czy istnieją zimowe opony do skutera? Nie wiem sam co jeszcze…

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  14 listopada 2011 at 12:51

  W krajach skandynawskich stosuje się coś takiego jak podgrzewacz do silnika.

 • Zdjęcie profilowe gregorkin
  16 listopada 2011 at 02:54

  Ze śniegiem jest faktycznie problem ale w końcu śnieg na jezdni zazwyczaj leży pierwsze kilka dni, jak już zadziała nasza wiecznie zaskakiwana przez „niespodziewaną” zimę służba drogowa i oczyszczą jezdnie można śmiało śmigać. Co do ubioru bo w końcu zima i mróz ja stosuję prostą metodę 😉 kominiarka pod kask i kombinezon narciarski w końcu przecież narciarze spędzają na mrozie całe dnie i dają radę. Dzisiejsze kombinezony znacznie różnią się od tych sprzed lat w których człowiek czuł się jak bałwanek śniegowy, są lekkie cieńsze i wygodniejsze zawsze można ubrać pod spód zwyczajne ubranie i spokojnie zdjąć kombinezon gdziekolwiek się będzie.