Aktualnie czytasz:
Czas oczekiwania na prawo jazdy 2020: Ile trzeba czekać na wydanie dokumentu?
0

Zdałem, więc mogę od razu wsiadać na motocykl? Nie tak szybko. Trzeba poczekać aż dokument potwierdzający uprawnienia zostanie wydany. Jak długi jest więc okres oczekiwania na prawo jazdy?

Zdanie egzaminów na prawo jazdy nie oznacza, że można od razu wsiąść za stery i prowadzić legalnie pojazd silnikowy. Niestety musimy poczekać aż dokument zostanie wydany i dopiero po odebraniu go w wydziale komunikacji starostwa powiatowego lub urzędu miasta, odpowiedniego do miejsca zameldowania, możemy legalnie poruszać się za kierownicą odpowiedniego do wyrobionej kategorii pojazdu.

Czas oczekiwania na wydanie dokumentu nie jest stały i zależy m. in. od ilości wystawianych dokumentów w danym okresie. Z reguły na upragnione prawo jazdy trzeba czekać od tygodnia do nawet trzech tygodni czasu. Jednak zważywszy na fakt, że spada ilość chętnych do przystąpienia do egzaminu (popularyzacja alternatywnych środków transportu oraz niż demograficzny), należy się raczej spodziewać, że informacja o wydaniu dokumentu dotrze do nas już po tygodniu czasu. Informacje dotyczące statusu wyrabianego dokumentu można sprawdzić w systemie info-car na stronie kierowca.pwpw.pl

Trzeba jeszcze pamiętać o opłacie za wydanie prawa jazdy. Obecnie koszt wydania dokumentu potwierdzającego uprawnienia to 100 zł i 50 groszy. Warto także zapoznać się z aktualnym cennikiem teoretycznych oraz praktycznych części egzaminów państwowych na prawo jazdy.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%