Aktualnie czytasz:
Buspasy nie dla motorowerów. Może po nich jeździć motocyklista, ale motorowerzysta już zapłaci mandat
19
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Upoważnieni do wjazdu na buspasy są motocykliści. Z kolei ze względu na brak dynamiki jazdy, motorowerzyści wjeżdżając na pas ruchu przeznaczony dla autobusów mogą zapłacić mandat w wysokości 100 zł.

- Nie można tutaj mówić o dyskryminacji. Po postu motorowery moim zdaniem jeżdżą za wolno w stosunku do ruchu po buspasach. Nie mówię, że ludzie na motocyklach mieliby z tym jakiś problem, ale wydaje mi się, że takie motorowery bardzo skutecznie utrudniałyby jazdę autobusów - powiedział Lech Potyński.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
25%
3%
14%
19 Komentarze
1 2
 • vader
  28 sierpnia 2019 at 14:21

  Leszek, jak Ty się zmieniłeś… Mam nadzieję, że to nie choroba.

 • das
  28 sierpnia 2019 at 20:09

  Takie tam gadanie, motorowery a szczególnie wersje wyposażone w 4kW silnik elektryczny mają aż nadto dynamiki w stosunku do autobusu. Po prostu ktoś zapomniał dopisać pod ‚motocykle’ słowa ‚motorowery’. Tak samo z bezpłatnym parkowaniem – w regulaminie pewnego miasta napisane jest tylko o motocyklach, więc napisałem @ i otrzymałem odpowiedz, że bezpłatne parkowanie także ich dotyczy. W przypadków znaków drogowych to niestety zgodnie z literą prawa nie wolno… Pozostaje pisać do zarządcy dróg.

 • das
  28 sierpnia 2019 at 20:10

  by zmienił oznakowanie

 • Jacek
  28 sierpnia 2019 at 23:02

  Czyli to mnie nie dotyczy bo jadę 60km a nie 45km, a mam skuter. To o uj tu chodzi?

 • Karol
  29 sierpnia 2019 at 07:02

  Motorowery są za wolne? Ci za bzdura! Przecież 45km/h to praktycznie limit miejski 50. To jakby mówić że przez motorowery nie można przekraczać prędkości. Poza tym autobusy i tak rzadko dobijają do tych 50-ciu.

 • Paweł
  29 sierpnia 2019 at 07:16

  Niech zmienią przepisy w tym chorym kraju i zrobią maksymalną prędkość dla motorowerów zamiast 45 km /h niech będzie 60 km/h chociaż i tak prawie każdy na motorowerze, skuterze nie ma blokady i jedzie znacznie szybciej. Taka jazda jest bardziej bezpieczniejsza w ruchu ulicznym niż 45.
  Bo jadąc motorowerem 45 km /h to nawet rowerzysta może nas wyprzedzić.

 • Piotr
  29 sierpnia 2019 at 08:45

  Aprilia RS 50 1994 , nie dogoni to raczej żaden autobus, ale jak słyszę że zmniejszają dynamikę , a sprawiło by to że autobusy nie będą łamać prędkości maksymalnej w mieście, to mnie krew zalewa.

 • Mateusz
  29 sierpnia 2019 at 17:06

  I tak są tylko dwa buspasy w Warszawie po których mogą się poruszać motocykle więc o co tyle szumu?

  • 2 września 2019 at 22:00

   W tym roku kończy się pilotaż i w zimie będzie podejmowana decyzja co dalej. Na razie wyniki są dobre, więc jest spora szansa, że od przyszłego roku więcej buspasów będzie dostępna do motocyklistów.

 • Zdjęcie profilowe jas13
  2 września 2019 at 10:42

  Motorower powinien jechać poboczem, tylko teraz, gdzie znaleźć pobocze na większości dróg w Warszawie?

  • mmaksw
   6 października 2019 at 22:49

   Po pierwsze motorowerem nie powinny jeździć osoby które nie potrafią zrozumieć tak prostego przepisu i myślą że w Warszawie motorower ma obowiązek jazdy poboczem drogi.


   Kierujący motorowerem jest obowiązany poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych. W takiej sytuacji dla motorowerzysty pozostaje jezdnia”

   Prawdopodobnie to zdanie rozjaśni umysł ?

 • 2 września 2019 at 22:05

  Na pas na lewo od buspasa przerzucani są także rowerzyści. To też nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie. Może po prostu buspasy powinny być trochę szersze żeby i autobusy, i (moto)rowery mogły się bezpiecznie zmieścić.