Brytyjczycy w końcu biorą się za walkę ze złodziejami jednośladów? Nowa taktyka

Policja z Londynu w końcu zmienia taktykę względem rosnącej przestępczości tzw. "gangów skuterowych". W sam tylko zeszły poniedziałek 24 przechodniów padło ofiarą działania grup przestępczych na jednośladach. Funkcjonariusze mają być agresywniejsi, rozrzucać kolczatki i działać "pod przykrywką".

Brytyjski Visordown w rozmowie z przedstawicielami policji z Londynu dotarł do informacji, że funkcjonariusze planują wprowadzenie nowej taktyki walki z plagą kradzieży jednośladów i późniejszego użytku ich do przestępstw. W sam tylko poniedziałek zeszłego tygodnia doszło do 24 ataków na przechodniów ze strony "skuterowych gangów".

Bezczelność przestępców na jednośladów dorasta tylko do ich bezkarności. Motocyklowe środowiska z Londynu głośno i krytycznie wyrażały się o nieudanych działaniach policji. Kradzieże jednośladów w biały dzień, przez gangi często uzbrojonych przestępców na skradzionych skuterach, stały się standardem. Jak komentują czytelnicy pod publikacjami dot. statystyk przestępstw w Londynie: "Policja woli zajmować się ranieniem uczuć ludzi na Twitterze niż prawdziwą przestępczością".

To ma się jednak zmienić. MET Police zapowiada użycie kolczatek oraz wprowadzenie specjalnej jednostki funkcjonariuszy "pod przykrywką", którzy mają stosować wszystkie dostępne środki by łapać złodziei.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Oczywiście, inną kwestią są realne kary jakie otrzymają.

Foto: TheSun

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button