Aktualnie czytasz:
Boom na rynku nowych motocykli: Yamaha +79%, BMW +32.5%
0

To udany sezon na rynku nowych motocykli. Polacy zarejestrowali ponad 18% więcej jednośladów niż przed rokiem. Wszystkie czołowe marki są na dużym plusie. Jedynie Suzuki w tym roku notuje spadek o 14.7%. To zdecydowanie jeden z najlepszych wyników branży od kilku lat.

Najbardziej spektakularny wzrost notuje Yamaha 79.1 %, Kymco 57.6%, Junak 45.8% oraz BMW 32.5%. W przypadku trzech pierwszych marek z pewnością swój udział w tym sukcesie ma segment 125 ccm, który okazał się przebojem sezonu 2014.

Na czele niewiele zmian. Romet po raz kolejny sprzedał najwięcej motocykli przy wzroście 27.3%.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Sierpień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS125616,9%98715,8%27,3%
2YAMAHA100113,5%5598,9%79,1%
3BMW80810,9%6109,8%32,5%
4HONDA76810,4%67310,8%14,1%
5JUNAK5227,0%3585,7%45,8%
6KAWASAKI4696,3%4407,0%6,6%
7HARLEY-DAVIDSON3875,2%3635,8%6,6%
8SUZUKI3785,1%4437,1%-14,7%
9KYMCO3534,8%2243,6%57,6%
10KTM3494,7%2764,4%26,4%
RAZEM 1-10629184,8%493378,9%27,5%
POZOSTAŁE MARKI112815,2%132321,1%-14,7%
RAZEM7419100%6256100%18,6%

 

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%