Aktualnie czytasz:
Boom na rynku nowych motocykli: Yamaha +79%, BMW +32.5%
0

To udany sezon na rynku nowych motocykli. Polacy zarejestrowali ponad 18% wi臋cej jedno艣lad贸w ni偶 przed rokiem. Wszystkie czo艂owe marki s膮 na du偶ym plusie. Jedynie Suzuki w tym roku notuje spadek o 14.7%. To zdecydowanie jeden z najlepszych wynik贸w bran偶y od kilku lat.

Najbardziej spektakularny wzrost notuje Yamaha 79.1 %, Kymco 57.6%, Junak 45.8% oraz BMW 32.5%. W przypadku trzech pierwszych marek z pewno艣ci膮 sw贸j udzia艂 w tym sukcesie ma segment 125 ccm, kt贸ry okaza艂 si臋 przebojem sezonu 2014.

Na czele niewiele zmian. Romet po raz kolejny sprzeda艂 najwi臋cej motocykli przy wzro艣cie 27.3%.

PozycjaMarkaRok narastaj膮co Stycze艅 - Sierpie艅
2014Udzia艂 %2013Udzia艂 %% Zmiana
1ROMET MOTORS125616,9%98715,8%27,3%
2YAMAHA100113,5%5598,9%79,1%
3BMW80810,9%6109,8%32,5%
4HONDA76810,4%67310,8%14,1%
5JUNAK5227,0%3585,7%45,8%
6KAWASAKI4696,3%4407,0%6,6%
7HARLEY-DAVIDSON3875,2%3635,8%6,6%
8SUZUKI3785,1%4437,1%-14,7%
9KYMCO3534,8%2243,6%57,6%
10KTM3494,7%2764,4%26,4%
RAZEM 1-10629184,8%493378,9%27,5%
POZOSTA艁E MARKI112815,2%132321,1%-14,7%
RAZEM7419100%6256100%18,6%

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

B膮d藕 oryginalny i wyr贸偶nij si臋 na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, du偶e ko艂a. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i pot臋偶na doza komfortu zar贸wno podczas jazdy po mie艣cie, jak r贸wnie偶 wsz臋dzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spe艂nij swoje marzenia o nowym Junaku. Ju偶 za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Gara偶 BMW pe艂en motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Gara偶 BMW odnajdziesz fabrycznie nowy b膮d藕 u偶ywany motocykl w doskona艂ym stanie. Wejd藕 i sprawd藕 jak blisko jest Tw贸j wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%