Aktualnie czytasz:
Boom na rynku nowych motocykli: Yamaha +79%, BMW +32.5%
0

To udany sezon na rynku nowych motocykli. Polacy zarejestrowali ponad 18% więcej jednośladów niż przed rokiem. Wszystkie czołowe marki są na dużym plusie. Jedynie Suzuki w tym roku notuje spadek o 14.7%. To zdecydowanie jeden z najlepszych wyników branży od kilku lat.

Najbardziej spektakularny wzrost notuje Yamaha 79.1 %, Kymco 57.6%, Junak 45.8% oraz BMW 32.5%. W przypadku trzech pierwszych marek z pewnością swój udział w tym sukcesie ma segment 125 ccm, który okazał się przebojem sezonu 2014.

Na czele niewiele zmian. Romet po raz kolejny sprzedał najwięcej motocykli przy wzroście 27.3%.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Sierpień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS125616,9%98715,8%27,3%
2YAMAHA100113,5%5598,9%79,1%
3BMW80810,9%6109,8%32,5%
4HONDA76810,4%67310,8%14,1%
5JUNAK5227,0%3585,7%45,8%
6KAWASAKI4696,3%4407,0%6,6%
7HARLEY-DAVIDSON3875,2%3635,8%6,6%
8SUZUKI3785,1%4437,1%-14,7%
9KYMCO3534,8%2243,6%57,6%
10KTM3494,7%2764,4%26,4%
RAZEM 1-10629184,8%493378,9%27,5%
POZOSTAŁE MARKI112815,2%132321,1%-14,7%
RAZEM7419100%6256100%18,6%

 

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%