BMW Motorrad Concept Link – elektryczny skuter przyszłości

BMW pokaże ciekawy concept bike już w ten najbliższy podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad jeziorem Como. Projekt ma wyznaczać kierunki w którym będzie podążać BMW.

Concept Link w moim odczuciu to ciut więcej niż marketingowy popis i chęć zwrócenia na siebie uwagi. BMW przecież śmiało można określić jako jednego z pionierów elektrycznych jednośladów, oczywiście jeśli mówimy o „dużych” markach. Odkładając na bok tabelki sprzedaży, elektryczny skuter C Evolution dumnie widnieje w ofercie. BMW z Concept Link idzie o krok dalej, zastanawiając się nad tym w którym kierunku pójdzie tzw. urban mobility.

Szczegółów jest nieprzesadnie dużo. Skuter na pewno jest elektryczny, a baterie znajdują się w podłogach. Dotykowy ekran współpracuje z wyświetlaczem pełniącym funkcję niedużej szyby. Dotykowe przyciski przy manetkach można dowolnie programować.

W kurtce uszytej z najnowszych materiałów znajduje się specjalny chip, dzięki któremu można zapomnieć o kluczyku. Pod siedzeniem jest także bagażnik, otwierany w dość nietypowy sposób.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News
Schowek pod siedzeniem, otwierany od boku.

Concept Link posiada intrygującą, futurystyczną bryłę, która na moje oko współgra z tym, co dzieje się w koncernie BMW (kto widział nową serię 8?!). Jednak z całości chyba najbardziej podoba mi się to, że tego typu – pozornie mocno futurystyczne – pojazdy są bliżej niż nam się wydaje. I w sumie nic w tym złego.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button