Aktualnie czytasz:
Błażusiak powraca! Zwycięstwo podczas pierwszej rundy SuperEnduro w Krakowie
0

Tadeusz Błażusiak w pięknym stylu powraca ze swojej rocznej „emerytury”. Polak zgarnia zwycięstwo podczas inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w Krakowie.

Na kilka dni po ogłoszeniu powrotu Błażusiaka do ścigania, odbyła się pierwsza impreza z jego udziałem – inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w krakowskiej Tauron Arenie. Błażusiak, wielokrotny Mistrz Świata dyscypliny, nie startował z pozycji gwarantowanego pretendenta. Amerykanie Colton Haaker i Cody Webb od dłuższego czasu dzielą i rządzą w endurocrossowym światku.

Ale to Polak wyszedł z rywalizacji obronną ręką. Mimo braku zwycięstw w poszczególnych finałach, Błażusiak zebrał największą liczbę punktów i prowadzi w klasyfikacji generalnej serii.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Tego się nie spodziewałem. Oczywiście, liczyłem na dobry rezultat, ale nie żeby stanąć na szczycie podium. Dziś wieczorem najważniejsze były starty. Praktycznie za każdym razem startowałem do wyścigu jako lider i dzięki temu prowadzę teraz w generalce. […] Wygrywanie w domu, przed własną publicznością, jest niesamowite. To najlepsze uczucie na świecie – komentował w wypowiedzi dla Enduro21 Tadeusz Błażusiak.

Kluczem do sukcesu były świetne starty Błażusiaka. Fot. Ł. Nazdraczew / Red Bull

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Błażusiak prowadzi 2. punktami w klasyfikacji generalnej przed zespołowym kolegą, Cody Webbem. W klasyfikacji Juniorów świetnie poradził sobie Emil Juszczak (Sherco), który stanął na najniższym stopniu podium. Kolejna runa MŚ SuperEnduro 9. stycznia w niemieckiej miejscowości Riesa.

Foto: Łukasz Nazdraczew / RedBull

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%