Będą naklejki z datą ważności przeglądu skutera lub motocykla?

Po polskich drogach jeździ sporo samochodów i motocykli, skuterów oraz motorowerów o mocno wątpliwym stanie technicznym. Dziś ryzyko jazdy bez ważnego badania jest niewielkie - jedynie podczas kontroli dokumentów policjant może sprawdzić ważność badania, a do tego w większości przypadków sytuacja kończy się jedynie skierowaniem na badania i brakiem mandatu. Teraz ma się to zmienić. Każdy podczas badań technicznych ma otrzymywać naklejkę na tablice rejestracyjną wraz z datą ważności przeglądu pojazdu.

Co myślicie o tym pomyśle?

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

 1. Głupota, kolejny sposób na wyciąganie od nas kasy. W jaki sposób ma to podnieść bezpieczeństwo? To może wprowadzmy też obowiązkowe nalepki czy mam OC, AC to napewno też podniesie „bezpieczeństwo” ruchu drogowego.

 2. Komu to potrzebne?Nie pasuje mi to zbytnio bo mam rejestracje zamiast błotnika i po każdej jeżdzie po deszczu i błocie jest cała zapaćkana błotem i ciekawe czy te nalepki bedą sie dobrze trzymać na rejestracji.

 3. Spokojnie jak robiłem rok temu przegląd to nikt sie nie przyczepił a nawet nie miałem światła stopu ,ale starszy pan pomarudził żebym zrobił to światło i podbił 🙂

 4. Ja to widzę tak:
  Po pierwsze, wzrost kosztów przeglądu, może nie dużo, ale jednak, bo nikt nalepek za free nie będzie rozdawał.
  Po drugie, pomysłodawcą jest na pewno ktoś kto widzi w tym interes. Gadanie o łatwiejszej kontroli i takie tam to lipa.
  Po trzecie, trwałość naklejek. Jeśli mają być trwałe to trudno będzie je zerwać. Jeśli będą trudne do zerwania, będziemy naklejać jedna na drugą i zrobi się kicha po kilku latach. Jeśli będą łatwe do zerwania na pewno będą ginąć. Zgubiona nalepka to znowu koszty.

  Niech się wezmą za łatanie dziur, ale w jezdniach, nie w budżecie.

 5. hyena napisał:

  W tym kraju debiliz goni kretynizm. To jest tak potrzebne jak oko w d… Brak słów. Jeszcze brakuje gaśnicy 10kg do skutera oraz trókąt i apteczka. Ktoś powinien się dobrze puknąć w coś co nazywa u siebie głową.

  Akurat apteczka miałaby sens iwarto ją akurat mieć.

 6. W tym kraju debiliz goni kretynizm. To jest tak potrzebne jak oko w d… Brak słów. Jeszcze brakuje gaśnicy 10kg do skutera oraz trókąt i apteczka. Ktoś powinien się dobrze puknąć w coś co nazywa u siebie głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button