Bajaj Dominar 400: Pierwsza jazda w Polsce. Czy 400 ccm wystarczy?

Niedawno miałem okazję osobiście poznać nowego Bajaj Dominar 400 podczas przygody życia w Indiach. Dziś mam już możliwość sprawdzenia tej maszyny u nas w kraju. Wspólnie sprawdzimy osiągi hinduskiego sprzętu na drogach szybkiego ruchu.

Znowu oczywiście zrodzą się pytania czym jest Bajaj. To hinduska marka, która ma w swoim portfolio m.in. KTMa. Sprzedaje rocznie miliony pojazdów, a wprowadzając Dominara otwiera się na europejskiego klienta. Ten motocykl jest połączeniem kilku gatunków i w zamyśle projektantów uniwersalny. Ja podczas pierwszych kilometrów po Polsce najbardziej byłem ciekaw osiągów i użyteczności sprzętu na autostradzie. Przez cały czas zadawałem sobie pytanie czy Dominar jest w stanie bez kompleksów uczestniczyć w takich warunkach drogowych. Maksymalne 35 KM pozwala mi się bez większego problemu notować 150 km/h nie przekraczając przy tym 8 000 obrotów. Teraz pojawia się pytanie, na które musimy sobie sami odpowiedzieć. Czy współczesna czterysetka jest w stanie zaspokoić nasze ambicje? Czy to przypadkiem nie jest tak, że każdy z nas poszukuje takiego motocykla, który z jednej strony będzie zwinny w mieście, a z drugiej pozwoli podróżować po Polsce? Widząc jak bardzo rozwija się segment 300 i 400 dochodzę do wniosku, że coraz więcej ludzi w Europie przestaje patrzeć na motocykl wyłącznie przez pryzmat pojemności. Nie chodzi mi tutaj o początkujących riderów z prawem jazdy A2, ale także o mnie samego. Cały czas po prostu zadaję sobie to pytanie - czy naprawdę potrzebuję czegoś większego co realizowania swojej pasji? To pytanie pozostawiam otwarte. Mam zamiar w tym sezonie na Dominar 400 spędzić wiele kilometrów podczas których będę poznawać filozofię i możliwości tego motocykla od Bajaj.

Chętnie odpowiem też na wszystkie Wasze pytania dotyczące tej maszyny, które możecie zadawać w komentarzach poniżej.

 

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

 

Inne publikacje na ten temat:

Back to top button