Aktualnie czytasz:
Apteczka w skuterze/motorowerze. Czy jest obowiązkowa?

Niemal w każdym kraju UE również w przypadku jednośladów poruszających się po drogach publicznych posiadanie apteczki jest obowiązkowe. W Polsce nie zdecydowano się na to rozwiązanie prawne. Czy jednak jazda bez niej mimo braku przykazu jest rozsądne?

Apteczka podobnie jak polisa ubezpieczeniowa jest potrzebna dopiero w chwili jak zdarzy się nieszczęście. Trzeba o tym pamiętać nie po, ale przed faktem. Prawie we wszystkich krajach EU posiadanie apteczki zarówno motocyklowej jak i samochodowej jest obowiązkiem. W Polsce niestety nie. Pewnie ustawodawcy mają bardziej pilne(?) sprawy - mówi dla Skuterowo.com Maciej Tusiewicz, Dyrektor d/s sprzedaży w firmie VERA, która jako nieliczna w Polsce zajmuje się produkcją tego typu "akcesorium" dedykowanego dla kierowców jednośladów.

Prawdą pozostaje fakt, że w Polsce nadal prawo traktuje się jako zło konieczne, a nie pakiet rozwiązań polepszających bezpieczeństwo. Pytając się przykładowo skuterzystę dlaczego jedzie w nocy bez świateł odpowiada "bo tutaj policja nie jeździ". Nie myśli się w kategorii bezpieczeństwa, a prawdopodobieństwa złapania przez stróżów prawa.
Tutaj mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. Prawo nie nakazuje, a powinno, zwłaszcza biorąc pod uwagę większe ryzyko uszkodzeń ciała w przypadku prowadzenia np. skutera.

[poll id="14"]

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Apteczka to śmieszny koszt. Jednak w kryzysie jest nieoceniona.

Zdaniem wielu doświadczonych kierowców fakt posiadania bandaża, rękawiczek winylowych, nożyczek, koca ratunkowego i kilku plastrów może okazać się zbawienne w krytycznej sytuacji. Posiadanie pod kanapą skutera apteczki o wymiarach 10x15 cm na codzień nie jest zbytnim obciążeniem, a może uratować zdrowie nasze i ewentualnych innych poszkodowanych.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Wystarczy wyobrazić siebie w roli kierowcy skutera gdzieś poza miastem, późnym wieczorem. W wyniku niebezpiecznej sytuacji dochodzi do wywrotki. Nam samym nic groźnego się nie stało. Rozcięta warga, zdarta skóra z obu kolan i łokcia. Czy wówczas w takiej sytuacji apteczka motocyklowa - skuterowa nie okaże się dla nas zbawieniem, dzięki któremu zaopatrzymy się, by móc dotrzeć do najbliższej cywilizacji? To pytanie skierowane do tych wszystkich, którzy posiadają wyobraźnię.

Apteczka nie zabiera dużo miejsca. Zawsze się zmieści.

Apteczka nie zabiera dużo miejsca. Zawsze się zmieści.

Wielu nie tylko skuterzystów, ale również motocyklistów nie zdaje sobie sprawy z przydatności apteczki pierwszej pomocy. Jak mówi Maciej Tusiewicz z firmy VERA: Apteczka dla motocyklistów cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem, niż na przykład samochodowa (nawet w przeliczeniu proporcjonalnym- red.).
Skuterowo.com rekomenduje posiadanie apteczki zawsze w bagażniku skutera. Rozmiar i koszt (od 15 PLN) zakupu atestowanej apteczki jest niewielki, a w razie zagrożenia może się okazać bezcenna.

Firma VERA wraz ze Skuterowo.com chce pomóc w uświadomieniu konieczności posiadania podstawowych produktów pierwszej pomocy.

Dla pierwszych dziesięciu osób, które poprawnie uzupełnią poniższy formularz w prezencie podarujemy apteczki motocyklowe VERA w wodoodpornym etui.

[contact-form 4 "Vera - Apteczki"]

Dziękujemy. Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń.

Laureaci:

Krzysztof, Ząbki; Mariusz, Karczew; Paweł, Grójec; Mateusz, Warszawa; Rafał, Witkowo; Monika, Łódź; Jan, Jaworzno; Krzysztof, Sosnowiec; Mateusz, Łobez; Arkadiusz, Jastrzębie Zdrój.

Nie udało się tym razem? Nie trać nadziei i uważne śledź publikacje Skuterowo.com.

Regulamin:
1. Fundatorem nagród jest firma VERA, producent apteczek motocyklowych.
2. Organizatorem zabawy jest Skuterowo.com c/o SDPS OnAir! Sender.
3. Nagrodami w zabawie jest 10 apteczek motocyklowych.
4. Laureatami zostanie 10 pierwszych osób poprawnie uzupełniających podany w publikacji formularz.
5. O wygranej Organizator powiadomi uczestnika poprzez e-mail lub telefonicznie.
6. Podanie nieprawdziwych/błędnych danych skutkuje anulowaniem wygranej.
7. Nagrody zostaną przesłane do Laureatów za pośrednictwem Poczty Polskiej w terminie do 7 dni roboczych od chwili potwierdzenia wygranej.
5. Każdy użytkownik może może tylko raz wziąć udział w zabawie. Próba przesłania więcej, niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z losowania. Skuterowo.com ma prawo do przechowywania adresów IP w celu kontrolowania prawidłowego przebiegu zabawy.
6. Przesłane dane zostaną wykorzystane jedynie w celu realizacji konkursu. Ich administratorem jest Skuterowo.com. Podanie danych jest dobrowolne. Podanie nieprawdziwych danych może skutkować anulacją ewentualnej wygranej.
7. Użytkownik biorący udział w konkursie, w razie wygranej zgadza się na publikację swojego imienia i nazwiska w ramach Serwisu Skuterowo.com i apteczki.com.pl
8. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatorów lub Fundatora, a także członkowie ich rodzin oraz osoby najbliższe.
9. Brak odpowiedzi laureata na przesłaną informację (e-mail, kontakt telefoniczny) o wygranej do 7 dni roboczych skutkować będzie anulowaniem wygranej. W takim przypadku w siedzibie Fundatora odbędzie się ponowne losowanie.
10. Uczestnik Konkursu potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Zabawy zawarte w Regulaminie oraz podporządkowuje się jego postanowieniom.
11. Organizatorzy mają prawo w każdym momencie trwania Zabawy wykluczyć z udziału w nim Uczestnika Konkursu, w szczególności odmówić mu przyznania nagrody, jeżeli podjął w stosunku do niego uzasadnione podejrzenie działalności sprzecznej z Regulaminem.
12. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego.

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
17 Komentarze
1 2