Aktualnie czytasz:
A2 prawo jazdy: uprawnienia i przepisy prawa
0

Kategoria A2 – prawo jazdy to wprowadzone zostało w Polsce w styczniu 2013 roku. Prawo jazdy A2 uprawnia do poruszania się motocyklem, którego moc nie przekracza 35 kW oraz jednocześnie stosunek mocy do masy własnej nie przekracza 0,2 kW/kg. Dodatkowo wspomniany wcześniej stosunek mocy do masy własnej nie może powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla. Dodatkowo prawo jazdy A2 upoważnia do poruszania się motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW.

Zdobywając prawo jazdy A2 uprawniony nabywa jednocześnie prawo do poruszania się pojazdami, do poruszania się którymi wymagane jest prawo jazdy typu AM, czyli do czterokołowców lekkich oraz motorowerów.

Jak zdobyć prawo jazdy A2? Podstawowym wymogiem jest wiek – do egzaminu mogą przystąpić osoby wyłącznie pełnoletnie. Szkolenie mogą zacząć na trzy miesiące przed datą urodzin.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Po odbytym szkoleniu można przystąpić do egzaminu państwowego. Składa się on z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna to test, który zdaje się przy użyciu komputerów. Test składa się z 32 pytań. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Po części teoretycznej następuje część praktyczna egzaminu, podczas której egzaminowany musi najpierw zaliczyć plac manewrowy, a następnie jazdę po mieście.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
33%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%