Aktualnie czytasz:
Motocykliści na Jasnej Górze: „Nocne Wilki” przejadą przez Polskę bezpiecznie
0

Rosyjscy motocykliści z grupy „Nocne Wilki” bezpiecznie przejadą przez Polskę – taką deklarację złożyli polscy motocykliści na 12. Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie.

Jak co roku na Jasną Górę przybyli motocykliści, by modlić się o bezpieczną jazdę i otworzyć kolejny sezon motocyklowy. Najważniejszym punktem spotkania była msza święta, odprawiona przez metropolitę mińsko-mohylewskiego arybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. Po mszy głos zabrał Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdu Katyńskiego, który przeczytał rezolucję dotyczącą przejazdu przez Polskę grupy rosyjskich motocyklistów.

My polscy motocykliści zebrani na 12. Zlocie Motocyklowym Jasna Góra 2015 im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, potwierdzamy naszą solidarność ze wszystkimi motocyklistami świata, zapewniamy na terytorium Polski bezpieczeństwo i gościnność. Dziś, kiedy funkcjonariusze gazet i telewizji polskojęzycznych, posługując się kłamstwem, realizując antypolskie cele, rozpętali nieznaną dotychczas w polskiej tradycji, polskiej kulturze nagonkę na naszych gości, motocyklistów rosyjskich, zachęcając wręcz do fizycznej wobec nich przemocy, oświadczamy: motocykliści rosyjscy przez Polskę przejadą bezpiecznie.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Nie dopuścimy do żadnych awantur, zapewniamy im bezpieczny przejazd i gościnność, taką jak oni nam od 14 lat zapewniają, motocyklistom Rajdu Katyńskiego i wszystkim naszym wyprawom na Wschód. Rajd rosyjskich motocyklistów z Moskwy do Berlina w 70. rocznicę ich zwycięstwa nad Niemcami, odwiedzający pola bitewne i cmentarze dziadów, ma takie samo znaczenie dla Rosjan, jak Motocyklowy Rajd Katyński dla Polaków

Rezolucja została przyjęta przez motocyklistów przez aklamację. Jednocześnie zapowiedziano, że polscy motocykliści wyjadą Rosjanom naprzeciw na przejście graniczne Brześć-Terespol by eskortować ich w czasie przejazdu przez Polskę.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Bojkot, atak na rosyjskich motocyklistów, jest wbrew naszej kulturze, jest wbrew naszym obyczajom polskim.

Nocne Wilki to grupa motocyklowa związana z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jej członkowie poprali na przykład aneksję Krymu. Członkowie „Nocnych Wilków” chcą przebyć trasę Moskwa-Berlin dla uczczenia 70. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Trasa ma prowadzić z Moskwy przez Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau do Berlina.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%