S7: Podpisana umowa na budowę świętokrzystkiego odcinka

Podpisano umowę na budowę 21,5-kilometrowego odcinka Drogi Krajowej nr 7 między Chęcinami a Jędrzejowem. Inwestycja powinna się zakończyć do końca 2017 r.

Dwujezdniowa droga ekspresowa od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów połączy wybudowaną w 2013 r. obwodnicę Kielc z istniejącą, wschodnią obwodnicą Jędrzejowa. Droga będzie wiodła częściowo po nowym śladzie – na wschód od obecnej trasy, kilkakrotnie łącząc się ze starą „siódemką”.
Na nowej drodze zostaną wybudowane trzy dwupoziomowe węzły drogowe – w Tokarni, Brzegach i Mnichowie oraz dwa miejsca obsługi podróżnych – w Smykowie i Podlesiu. Elementy inwestycji to 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, cztery wiadukty nad drogą, sześć mostów, tunel pieszo-rowerowy oraz sześć przejść dla dużych i średnich zwierząt.
Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę okolicznych nieruchomości. Wykonawca przebuduje także urządzenia techniczne – linie telekomunikacyjne, sieci elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową i sanitarną, urządzenia melioracyjne i związane z infrastrukturą kolejową oraz oświetlenie.
Wartość inwestycji to 585,7 mln złotych. Termin realizacji inwestycji to 22 miesiące od daty podpisania umowy. Budowa ma być współfinansowana ze środków unijnych, z programów realizowanych w latach 2014-2020.

Fot.: GDDKiA

Czytaj dalej

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button