Aktualnie czytasz:
Motocykliści dystansują się od przejazdu „Nocnych Wilków” przez Polskę. Nie chcą się angażować
1

Przejazd „Nocnych Wilków” prze Polskę to sprawa polityczna. Zaś polscy motocykliści od polityki się dystansują. Wygląda na to, że jak zwykle – najwięcej do powiedzenia w tej sprawie mają sami politycy.

W rozmowie z IAR Eryk – prezes siedleckiego klubu motocyklowego MC Gryf – zwraca uwagę na element polityczny rajdu. I choć jako motocyklista szanuje swoich kolegów z Rosji, to jednak uważa, że rad „Nocnych Wilków” wpisuje się w polityczną propagandę. W tej zaś kluby motocyklowe nie chcą uczestniczyć.

Szerzej na to zagadnienie patrzy Radosław Błoński z Free Motor Bikes, który zwraca uwagę, że utrudnianie przejazdu rosyjskiej grupie przez terytorium Polski nie jest najlepszym pomysłem. Jego zdaniem istnieje zagrożenie, że jeśli źle potraktujemy gości ze wschodu – podobnego zachowania będą musieli oczekiwać uczestnicy na przykład rajdów katyńskich.  „Jeżeli obrzucimy ich jajkami, oni obrzucą naszych uczestników rajdu katyńskiego w myśl zasady oko za oko, ząb za ząb” – zwrócił uwagę rozmówca IAR.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Tymczasem komandor rajdu katyńskiego stanowczo odcina się od polityki i apeluje do wszystkich o uspokojenie emocji. Wiktor Węgrzyn ostrzega, że doszukiwanie się polityki, tam gdzie jej nie ma – jest dużym błędem. Jednocześnie przypomina, że motocykliści to specyficzna grupa. Dlatego zbyt duże polityczne emocje związane z „Nocnymi Wilkami” nie przyniosą nic dobrego. On również, podobnie jak Radosław Błoński, obawia się, że krzyki polityków zamiast korzyści, przyniosą same straty – i to nie tylko dla uczestników rajdu katyńskiego, ale na przykład dla kierowców polskich ciężarówek jadących do Rosji.

Rosyjska grupa motocyklowa „Nocne Wilki” z okazji 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej planuje przejazd na trasie Moskwa – Berlin. W Polsce chcą odwiedzić między innymi były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Plany rosyjskich motocyklistów wywołały burzliwe reakcje i komentarze przede wszystkim środowisk politycznych.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%