Motocykliści dystansują się od przejazdu "Nocnych Wilków" przez Polskę. Nie chcą się angażować

Przejazd "Nocnych Wilków" prze Polskę to sprawa polityczna. Zaś polscy motocykliści od polityki się dystansują. Wygląda na to, że jak zwykle - najwięcej do powiedzenia w tej sprawie mają sami politycy.

W rozmowie z IAR Eryk - prezes siedleckiego klubu motocyklowego MC Gryf - zwraca uwagę na element polityczny rajdu. I choć jako motocyklista szanuje swoich kolegów z Rosji, to jednak uważa, że rad "Nocnych Wilków" wpisuje się w polityczną propagandę. W tej zaś kluby motocyklowe nie chcą uczestniczyć.

Szerzej na to zagadnienie patrzy Radosław Błoński z Free Motor Bikes, który zwraca uwagę, że utrudnianie przejazdu rosyjskiej grupie przez terytorium Polski nie jest najlepszym pomysłem. Jego zdaniem istnieje zagrożenie, że jeśli źle potraktujemy gości ze wschodu - podobnego zachowania będą musieli oczekiwać uczestnicy na przykład rajdów katyńskich.  "Jeżeli obrzucimy ich jajkami, oni obrzucą naszych uczestników rajdu katyńskiego w myśl zasady oko za oko, ząb za ząb" - zwrócił uwagę rozmówca IAR.

Tymczasem komandor rajdu katyńskiego stanowczo odcina się od polityki i apeluje do wszystkich o uspokojenie emocji. Wiktor Węgrzyn ostrzega, że doszukiwanie się polityki, tam gdzie jej nie ma - jest dużym błędem. Jednocześnie przypomina, że motocykliści to specyficzna grupa. Dlatego zbyt duże polityczne emocje związane z "Nocnymi Wilkami" nie przyniosą nic dobrego. On również, podobnie jak Radosław Błoński, obawia się, że krzyki polityków zamiast korzyści, przyniosą same straty - i to nie tylko dla uczestników rajdu katyńskiego, ale na przykład dla kierowców polskich ciężarówek jadących do Rosji.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Rosyjska grupa motocyklowa "Nocne Wilki" z okazji 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej planuje przejazd na trasie Moskwa - Berlin. W Polsce chcą odwiedzić między innymi były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Plany rosyjskich motocyklistów wywołały burzliwe reakcje i komentarze przede wszystkim środowisk politycznych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button