Aktualnie czytasz:
Motocykliści dystansują się od przejazdu "Nocnych Wilków" przez Polskę. Nie chcą się angażować
1

Przejazd "Nocnych Wilków" prze Polskę to sprawa polityczna. Zaś polscy motocykliści od polityki się dystansują. Wygląda na to, że jak zwykle - najwięcej do powiedzenia w tej sprawie mają sami politycy.

W rozmowie z IAR Eryk - prezes siedleckiego klubu motocyklowego MC Gryf - zwraca uwagę na element polityczny rajdu. I choć jako motocyklista szanuje swoich kolegów z Rosji, to jednak uważa, że rad "Nocnych Wilków" wpisuje się w polityczną propagandę. W tej zaś kluby motocyklowe nie chcą uczestniczyć.

Szerzej na to zagadnienie patrzy Radosław Błoński z Free Motor Bikes, który zwraca uwagę, że utrudnianie przejazdu rosyjskiej grupie przez terytorium Polski nie jest najlepszym pomysłem. Jego zdaniem istnieje zagrożenie, że jeśli źle potraktujemy gości ze wschodu - podobnego zachowania będą musieli oczekiwać uczestnicy na przykład rajdów katyńskich.  "Jeżeli obrzucimy ich jajkami, oni obrzucą naszych uczestników rajdu katyńskiego w myśl zasady oko za oko, ząb za ząb" - zwrócił uwagę rozmówca IAR.

Tymczasem komandor rajdu katyńskiego stanowczo odcina się od polityki i apeluje do wszystkich o uspokojenie emocji. Wiktor Węgrzyn ostrzega, że doszukiwanie się polityki, tam gdzie jej nie ma - jest dużym błędem. Jednocześnie przypomina, że motocykliści to specyficzna grupa. Dlatego zbyt duże polityczne emocje związane z "Nocnymi Wilkami" nie przyniosą nic dobrego. On również, podobnie jak Radosław Błoński, obawia się, że krzyki polityków zamiast korzyści, przyniosą same straty - i to nie tylko dla uczestników rajdu katyńskiego, ale na przykład dla kierowców polskich ciężarówek jadących do Rosji.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Rosyjska grupa motocyklowa "Nocne Wilki" z okazji 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej planuje przejazd na trasie Moskwa - Berlin. W Polsce chcą odwiedzić między innymi były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Plany rosyjskich motocyklistów wywołały burzliwe reakcje i komentarze przede wszystkim środowisk politycznych.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%