Aktualnie czytasz:
Mandaty 2015: 800 zł mandatu za parkowanie na kopercie, 100 zł za brak kasku.
0
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Kolejna podwyżka mandatów. Tym razem po kieszeni dostana ci, którzy pozostawią swój pojazd na miejscu dla niepełnosprawnych bez odpowiednich uprawnień. Oberwie się też kierowcom i pasażerom skuterów i motocykli bez kasków.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że rządzący podnoszą wysokości mandatów przede wszystkim z troski o wpływy do budżetu, a nie o nasze bezpieczeństwo (mimo że tak właśnie tłumaczone są kolejne zmiany w taryfikatorze). Jednak tym razem trudno odmówić autorom rozporządzenia racji. Szczególnie wysokie kary przewidziano dla osób, które bez odpowiednich uprawnień pozostawią swój pojazd na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Kierowcy przyłapani na tym występku będą musieli zapłacić 800 zł.
Nowe przepisy to również nowe kary dla kierowców motorowerów, skuterów i motocykli. Za brak kasku ochronnego będą oni musieli zapłacić 100 zł. Tyle samo wynosi mandat za przewożenie pasażera bez hełmu ochronnego. Nowe przepisy dotyczą również quadów.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
0%
0%
0%