Aktualnie czytasz:
Mandaty 2015: 800 zł mandatu za parkowanie na kopercie, 100 zł za brak kasku.
0

Kolejna podwyżka mandatów. Tym razem po kieszeni dostana ci, którzy pozostawią swój pojazd na miejscu dla niepełnosprawnych bez odpowiednich uprawnień. Oberwie się też kierowcom i pasażerom skuterów i motocykli bez kasków.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że rządzący podnoszą wysokości mandatów przede wszystkim z troski o wpływy do budżetu, a nie o nasze bezpieczeństwo (mimo że tak właśnie tłumaczone są kolejne zmiany w taryfikatorze). Jednak tym razem trudno odmówić autorom rozporządzenia racji. Szczególnie wysokie kary przewidziano dla osób, które bez odpowiednich uprawnień pozostawią swój pojazd na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Kierowcy przyłapani na tym występku będą musieli zapłacić 800 zł.
Nowe przepisy to również nowe kary dla kierowców motorowerów, skuterów i motocykli. Za brak kasku ochronnego będą oni musieli zapłacić 100 zł. Tyle samo wynosi mandat za przewożenie pasażera bez hełmu ochronnego. Nowe przepisy dotyczą również quadów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%