Aktualnie czytasz:
Mandaty 2015: 800 zł mandatu za parkowanie na kopercie, 100 zł za brak kasku.
0

Kolejna podwyżka mandatów. Tym razem po kieszeni dostana ci, którzy pozostawią swój pojazd na miejscu dla niepełnosprawnych bez odpowiednich uprawnień. Oberwie się też kierowcom i pasażerom skuterów i motocykli bez kasków.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że rządzący podnoszą wysokości mandatów przede wszystkim z troski o wpływy do budżetu, a nie o nasze bezpieczeństwo (mimo że tak właśnie tłumaczone są kolejne zmiany w taryfikatorze). Jednak tym razem trudno odmówić autorom rozporządzenia racji. Szczególnie wysokie kary przewidziano dla osób, które bez odpowiednich uprawnień pozostawią swój pojazd na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Kierowcy przyłapani na tym występku będą musieli zapłacić 800 zł.
Nowe przepisy to również nowe kary dla kierowców motorowerów, skuterów i motocykli. Za brak kasku ochronnego będą oni musieli zapłacić 100 zł. Tyle samo wynosi mandat za przewożenie pasażera bez hełmu ochronnego. Nowe przepisy dotyczą również quadów.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%