"Nocne Wilki" nie wjadą do Polski. Czesi utrudniają, ale nie zabraniają

Nie milknie dyskusja wokół przejazdu "Nocnych Wilków" z Moskwy do Berlina. Po tym jak Polscy odmówili grupie wjazdu na teren naszego kraju, również Czesi starają się utrudnić motocyklistom uczczenie zakończenia II Wojny Światowej.

O tym, że rosyjscy motocykliści nie mają czego szukać na terenie Polski, nasi politycy dyskutują już od kilkunastu dni. I nie pomagają tłumaczenia na przykład organizatorów "Rajdu Katyńskiego", że nadgorliwość odbije się nam czkawką. Polskie władze postanowiły zrobić sobie naszym kosztem reklamę i wysłały rosyjskiej ambasadzie notę dyplomatyczną, w której poinformowały, że odmawiają grupie "Nocne Wilki" zgody na wjazd na terytorium RP. W ślad za naszym MSZ poszli i czescy politycy, którzy odmówili rosyjskiej stronie pomocy przy przejeździe grupy.

Tyle tylko, że tak naprawdę Czesi nikomu niczego nie zabraniają, ale wyłącznie umywają ręce. Jak czytamy w komunikacie czeskiego MSZ: "Z powodu prywatnego charakteru akcji [...] MSZ nie może wyrazić zgody na wydarzenie, ponieważ nie jest uprawnionym do tego organem".

Ten komunikat jest próbą upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu. Z jednej strony Czescy politycy od dawna chcą uchodzić za niezależnych i antyrosyjskich. Z drugiej jednak doskonale wiedzą, że tak radykalne kroki jakie poczyniła na przykład polska strona są po prostu absurdalne. Jedyne co mogą teraz zrobić czeskie organy porządkowe to szczegółowe kontrole motocyklistów i ich pojazdów.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. Oglądasz za dużo telewizji i za dużo też czytasz (jakże znakomitych i goniących ostro w piętkę) tzw. ARTYKUŁÓW. 😉
    $$$
    Znerwicowany kierowca TIR-a (atakujący mocno czarny asfalt ze swojego pasa przeciwległego), skutecznie może wyeliminować jakiekolwiek CHRUPKI na swojej drodze. 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button