"Nocne Wilki" nie wjadą do Polski. Czesi utrudniają, ale nie zabraniają

Nie milknie dyskusja wokół przejazdu "Nocnych Wilków" z Moskwy do Berlina. Po tym jak Polscy odmówili grupie wjazdu na teren naszego kraju, również Czesi starają się utrudnić motocyklistom uczczenie zakończenia II Wojny Światowej.

O tym, że rosyjscy motocykliści nie mają czego szukać na terenie Polski, nasi politycy dyskutują już od kilkunastu dni. I nie pomagają tłumaczenia na przykład organizatorów "Rajdu Katyńskiego", że nadgorliwość odbije się nam czkawką. Polskie władze postanowiły zrobić sobie naszym kosztem reklamę i wysłały rosyjskiej ambasadzie notę dyplomatyczną, w której poinformowały, że odmawiają grupie "Nocne Wilki" zgody na wjazd na terytorium RP. W ślad za naszym MSZ poszli i czescy politycy, którzy odmówili rosyjskiej stronie pomocy przy przejeździe grupy.

Tyle tylko, że tak naprawdę Czesi nikomu niczego nie zabraniają, ale wyłącznie umywają ręce. Jak czytamy w komunikacie czeskiego MSZ: "Z powodu prywatnego charakteru akcji [...] MSZ nie może wyrazić zgody na wydarzenie, ponieważ nie jest uprawnionym do tego organem".

Ten komunikat jest próbą upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu. Z jednej strony Czescy politycy od dawna chcą uchodzić za niezależnych i antyrosyjskich. Z drugiej jednak doskonale wiedzą, że tak radykalne kroki jakie poczyniła na przykład polska strona są po prostu absurdalne. Jedyne co mogą teraz zrobić czeskie organy porządkowe to szczegółowe kontrole motocyklistów i ich pojazdów.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. Oglądasz za dużo telewizji i za dużo też czytasz (jakże znakomitych i goniących ostro w piętkę) tzw. ARTYKUŁÓW. 😉
    $$$
    Znerwicowany kierowca TIR-a (atakujący mocno czarny asfalt ze swojego pasa przeciwległego), skutecznie może wyeliminować jakiekolwiek CHRUPKI na swojej drodze. 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button