Aktualnie czytasz:
„Nocne Wilki” nie wjadą do Polski. Czesi utrudniają, ale nie zabraniają
4

Nie milknie dyskusja wokół przejazdu „Nocnych Wilków” z Moskwy do Berlina. Po tym jak Polscy odmówili grupie wjazdu na teren naszego kraju, również Czesi starają się utrudnić motocyklistom uczczenie zakończenia II Wojny Światowej.

O tym, że rosyjscy motocykliści nie mają czego szukać na terenie Polski, nasi politycy dyskutują już od kilkunastu dni. I nie pomagają tłumaczenia na przykład organizatorów „Rajdu Katyńskiego”, że nadgorliwość odbije się nam czkawką. Polskie władze postanowiły zrobić sobie naszym kosztem reklamę i wysłały rosyjskiej ambasadzie notę dyplomatyczną, w której poinformowały, że odmawiają grupie „Nocne Wilki” zgody na wjazd na terytorium RP. W ślad za naszym MSZ poszli i czescy politycy, którzy odmówili rosyjskiej stronie pomocy przy przejeździe grupy.

Tyle tylko, że tak naprawdę Czesi nikomu niczego nie zabraniają, ale wyłącznie umywają ręce. Jak czytamy w komunikacie czeskiego MSZ: „Z powodu prywatnego charakteru akcji […] MSZ nie może wyrazić zgody na wydarzenie, ponieważ nie jest uprawnionym do tego organem”.

Ten komunikat jest próbą upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu. Z jednej strony Czescy politycy od dawna chcą uchodzić za niezależnych i antyrosyjskich. Z drugiej jednak doskonale wiedzą, że tak radykalne kroki jakie poczyniła na przykład polska strona są po prostu absurdalne. Jedyne co mogą teraz zrobić czeskie organy porządkowe to szczegółowe kontrole motocyklistów i ich pojazdów.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Poszukiwanyx
  24 kwietnia 2015 at 23:39

  to jakieś jaja…………………..
  a ilu ich ma przyjechać, w tv mówili że 19.

 • Zdjęcie profilowe Snake
  25 kwietnia 2015 at 08:59

  Oglądasz za dużo telewizji i za dużo też czytasz (jakże znakomitych i goniących ostro w piętkę) tzw. ARTYKUŁÓW. 😉
  $$$
  Znerwicowany kierowca TIR-a (atakujący mocno czarny asfalt ze swojego pasa przeciwległego), skutecznie może wyeliminować jakiekolwiek CHRUPKI na swojej drodze. 😛

 • Zdjęcie profilowe SingSing74
  25 kwietnia 2015 at 10:32

  Tu nie chodzi przecież o liczbę uczestników.

  Oni nie chcą naszych jabłek, to my nie chcemy wąchać ich spalin i tyle 🙂

 • Zdjęcie profilowe Snake
  2 maja 2015 at 17:49

  Sorry, to jest mój błąd. 😉
  >>>
  Znerwicowany kierowca jakiegokolwiek TIR-a…