Aktualnie czytasz:
Mandaty: chcesz czy nie – zapłacisz! Policja musi wyrobić normę!
0

Jeździsz zgodnie z przepisami i nie łamiesz prawa? To nie ważne. Jeśli policja zechce – i tak zapłacisz. A zechce, bo musi wyrobić normę. Urzędnicy przygotowali policjantom do wyrobienia normy. Czy przodownicy pracy będą nagradzani?

Takich absurdów nie wymyślił sam Bareja. Jako że budżet się nie domyka, fotoradary przestają być dochodowe a kierowcy ku zaskoczeniu rządzących zaczynają jeździć coraz bezpieczniej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowiła pomóc w ściąganiu pieniędzy z kierowców. Instytucja kierowana przez Marię Wasiak opublikowała Program Realizacyjny na lata 2015 – 2016 do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013 – 2020. W dokumencie otwarcie i bez ogródek zostało napisane ile mandatów powinni wystawić policjanci. Mundurowi mają ukarać 1,7 mln kierowców przekraczających prędkość i ponad 420 tys. pieszych popełniających wykroczenia.

Urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju dokładnie zaplanowali, ilu kierowców i pieszych ma zostać ukaranych przez policję w tym roku. A liczba ta ma być jeszcze większa niż w roku poprzednim. Czyżby nie wierzyli w skuteczność i tak już zaostrzonych przepisów?

Jak informuje branżowy portal brd24.pl, co najmniej 1,7 mln kierowców ma zostać ukaranych za przekroczenie prędkości, a 420 tys. pieszych musi otrzymać mandat za takie wykroczenia jak m.in. przejście na czerwonym świetle. Policjanci mają też ujawnić co najmniej 38 tys. przestępstw kierowców wobec pieszych. Wylegitymowanych ma zostać 6,3 mln kierowców i 685 tys. pieszych.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

I niech teraz ktokolwiek spróbuje powiedzieć, że jakakolwiek zmiana przepisów ruchu drogowego jest wprowadzana w trosce o bezpieczeństwo…

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%