Aktualnie czytasz:
Mandaty: chcesz czy nie – zapłacisz! Policja musi wyrobić normę!
0

Jeździsz zgodnie z przepisami i nie łamiesz prawa? To nie ważne. Jeśli policja zechce – i tak zapłacisz. A zechce, bo musi wyrobić normę. Urzędnicy przygotowali policjantom do wyrobienia normy. Czy przodownicy pracy będą nagradzani?

Takich absurdów nie wymyślił sam Bareja. Jako że budżet się nie domyka, fotoradary przestają być dochodowe a kierowcy ku zaskoczeniu rządzących zaczynają jeździć coraz bezpieczniej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowiła pomóc w ściąganiu pieniędzy z kierowców. Instytucja kierowana przez Marię Wasiak opublikowała Program Realizacyjny na lata 2015 – 2016 do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013 – 2020. W dokumencie otwarcie i bez ogródek zostało napisane ile mandatów powinni wystawić policjanci. Mundurowi mają ukarać 1,7 mln kierowców przekraczających prędkość i ponad 420 tys. pieszych popełniających wykroczenia.

Urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju dokładnie zaplanowali, ilu kierowców i pieszych ma zostać ukaranych przez policję w tym roku. A liczba ta ma być jeszcze większa niż w roku poprzednim. Czyżby nie wierzyli w skuteczność i tak już zaostrzonych przepisów?

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Jak informuje branżowy portal brd24.pl, co najmniej 1,7 mln kierowców ma zostać ukaranych za przekroczenie prędkości, a 420 tys. pieszych musi otrzymać mandat za takie wykroczenia jak m.in. przejście na czerwonym świetle. Policjanci mają też ujawnić co najmniej 38 tys. przestępstw kierowców wobec pieszych. Wylegitymowanych ma zostać 6,3 mln kierowców i 685 tys. pieszych.

I niech teraz ktokolwiek spróbuje powiedzieć, że jakakolwiek zmiana przepisów ruchu drogowego jest wprowadzana w trosce o bezpieczeństwo…

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
0%
0%
0%