Aktualnie czytasz:
Kalisz: policjant obronił kierowcę – teraz koledzy się mszczą
0

Policjant zeznał w sądzie przeciwko swoim kolegom, którzy używali radaru w sposób niezgodny z przepisami. Kierowca został uniewinniony, ale policjant ma teraz kłopoty.

Policjant z Kalisza zeznawał w sądzie przeciwko odczytowi z policyjnego radaru. Takie postępowanie nie spodobało się jednak jego przełożonym. Dzięki zeznaniom policjanta kierowca został uniewinniony, ale on sam może nawet zostać wydalony ze służby, mimo że jego zachowanie pochwalił sąd.

– Sąd stwierdził, że ja, jako reprezentujący komendę miejską policji, wyszedłem naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa i przyznałem, że policjanci popełnili błąd – powiedział Roman Kapelańczyk.

Jego przełożeni twierdzą jednak, że policjant nie może samowolnie składać takich oświadczeń.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

– Widać, że znał instrukcję obsługi urządzenia, a trzeba dodać, że jest ona idiotoodporna – powiedział łowca fotoradarów Emil Rau. Najważniejsze pytanie w tej sprawie jest takie, czy policjanci są dobrze przeszkoleni. Z wielu raportów wynika, że wiedzę nabyli najczęściej od starszych kolegów. Wystarczy jedynie zastosować się do instrukcji.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
100%
0%