Aktualnie czytasz:
Kalisz: policjant obronił kierowcę – teraz koledzy się mszczą
0

Policjant zeznał w sądzie przeciwko swoim kolegom, którzy używali radaru w sposób niezgodny z przepisami. Kierowca został uniewinniony, ale policjant ma teraz kłopoty.

Policjant z Kalisza zeznawał w sądzie przeciwko odczytowi z policyjnego radaru. Takie postępowanie nie spodobało się jednak jego przełożonym. Dzięki zeznaniom policjanta kierowca został uniewinniony, ale on sam może nawet zostać wydalony ze służby, mimo że jego zachowanie pochwalił sąd.

– Sąd stwierdził, że ja, jako reprezentujący komendę miejską policji, wyszedłem naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa i przyznałem, że policjanci popełnili błąd – powiedział Roman Kapelańczyk.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Jego przełożeni twierdzą jednak, że policjant nie może samowolnie składać takich oświadczeń.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

– Widać, że znał instrukcję obsługi urządzenia, a trzeba dodać, że jest ona idiotoodporna – powiedział łowca fotoradarów Emil Rau. Najważniejsze pytanie w tej sprawie jest takie, czy policjanci są dobrze przeszkoleni. Z wielu raportów wynika, że wiedzę nabyli najczęściej od starszych kolegów. Wystarczy jedynie zastosować się do instrukcji.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
100%
0%
0%