125 na kat. B: Kiedy Prezydent podpisze ustawę?

Z pytaniem kiedy Prezydent podpisze ustawę o zmianie ustawy o kierujących pojazdami, która niesie ze sobą rozszerzenie uprawnień prawa jazdy kat. B skierowaliśmy się do Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Oto czego się dowiedzieliśmy.

Do Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP przełaliśmy oficjalnie pismo w tak nurtujacej nas wszystkich kwestii.

Redakcja Skuterowo.com
Warszawa, Płowiecka 3
04-501 Warszawa

Dotyczy: Nowelizacja ustawy o kierujacych pojazdami, druk 1957

Szanowni Państwo.
Kierujemy do Państwa pytanie dotyczące planowanego rozpatrzenia przez Prezydenta RP ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami.
Czy Szanowni Państwo są w stanie określić w jakim terminie to nastąpi oraz czy Prezydent PR, Bronisław Komorowski podzieli głos większości sejmowej jednocześnie podpisując rzeczoną ustawę?
Serdecznie dziękujemy za odpowiedź

Z wyrazami szacunku.
Leszek Śledziński, Redaktor Naczelny

Oczywiście, że druga część pytania dotycząca samej decyzji (czy będzie pozytywna czy negatywna) była conajmniej naiwna, bo prawdopodobieństwo, że Biuro Prasowe odpowie na nie jest takie samo jak szansa, że dziś uderzy w Twój skuter kometa. Mimo to warto było spróbować.

Poznajmy jednak odpowiedź Biura Prasowego na pierwsze pytanie.

Szanowny Panie Redaktorze,

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informujemy, że termin podjęcia decyzji przez Prezydenta RP w sprawie podpisania ustawy z 26 czerwca 2014 roku o zmianie ustawy o kierujących pojazdami (druk 1957) upływa w dniu 17 lipca 2014 roku.

Z poważaniem,

Biuro Prasowe
Kancelarii Prezydenta RP

Zatem sprawa jest jasna. Czekamy w najgorszym możliwym wypadku nawet do 17 lipca 2014. Dopiero po decyzji Prezydenta ustawa zostanie opublikowana “niezwłocznie” w Dzienniku Ustaw.

Czekamy na podpis Prezydenta. Następnie ustawa zostanie przekazana do opublikowania w Dzienniku Ustaw. Później należy poczekać 30 dni na wejście w życie przepisów. Dopiero wtedy możesz wsiadać na motocykl 125.
Czekamy na podpis Prezydenta. Następnie ustawa zostanie przekazana do opublikowania w Dzienniku Ustaw. Później należy poczekać 30 dni na wejście w życie przepisów. Dopiero wtedy możesz wsiadać na motocykl 125.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

48 opinii

 1. Żeby takie PW sobie klepać, to trzeba jakiegoś kolegę tutaj mieć. Zali wżdy, ale obowiązują tutaj jednak pewne standardy. Zawsze obowiązywały. ;-)

 2. A co, jak… odrzuci akceptację??? ;D
  *
  Chyba nie pozwolisz, żeby… B4rtek wchodził z butami w twoje jakże usystematyzowane życie. Pozwolisz na to? Nawet nie wiesz w co się wpakujesz. Nawet tego nie wiesz. ;DDD

 3. Skuteczny snajper ma zawsze wprawne oko. ;-)
  *
  Palec na spuście czasem lekko zadrży, ale oko… mierzy cel dalej. A łepetyna wszystko to koordynuje. I odpornym trzeba być na stres (albo i na jazgot przełożonych). Ogólnie, to trzeba swój rozum mieć i tyle.
  *
  Chyba za dużo filmów z Arnoldem Schwrzeneggerem i Sylvestrem Stallone oglądałem za młodu. I teraz wraca mi to… CZKAWKĄ.
  I tak tego ludzie nie ogarniecie, bo to nie wasza bajka i nawet już nie to pokolenie. Ale czasami się staram być całkiem przystępny dla innych tutaj.
  *
  CZASAMI. ;D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button