11 latek walczy o mistrza Polski. Ile potrzeba pieniędzy i motocykli, aby ścigać się w motocrossie? #97 Szybcy i Wolni Vlog

Nasza motocrossowa seria stworzona dzięki sklepowi motocyklowemu Klasa przypadła Wam do gustu. Poprzedni pokaz umiejętności 11 latniego Kuby obejrzano prawie 80 000 osób. Dziś razem z legendarnym Mirkiem Kowalskim odpowiadamy na Wasze pytania.

W pierwszej kolejności zapytałem Mirka o ich cele i marzenia. W lipcu Kuba przygotowywał się do pucharu świata w ramach reprezentacji Polski, a także mistrzostw naszego kraju.

Z Mirkiem Kowalskim rozwiałem także o pieniądzach. Wiele osób o to pyta. To drogie hobby. Mało kto sobie zdaje sprawę jak wiele trzeba zainwestować w to wszystko. Tylko jeden motocykl dla jedenastoletniego Kuby to wydatek ponad 20 000 zł. W sezonie potrzebne są 4 maszyny, bo każda może być eksploatowana tylko przez 30 godzin. Na poziomie profesjonalnym dalsze użytkowanie takiego sprzętu jest ryzykowne, zwłaszcza podczas walki o trofeum na arenie krajowej a tym bardziej międzynarodowej.

Co ciekawe, nawet na treningu Mirek i jego syn muszą mieć ze sobą identyczne dwa motocykle, na wypadek jakby jeden z nich zawiódł.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Materiał postał we współpracy z Klasa Sklep Motocyklowy.

 

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. To znaczy że trwałość cylindra w tak wysilonych sportowych maszynach jest liczona w godzinach. Po tych 30 godzinach siada moc i zaczyna to grozić awarią droższą w skutkach niż profilaktyczna wymiana samego cylindra za kilkaset zł

  2. Mirek mówi o ściąganiu się na najwyższym poziomie. Można jeździć motocyklem, który ma i 100 godzin, ale wtedy ryzykujesz, że jedna awaria położy Ci sezon. No i taki motocykl musi być na bieżąco remontowany. Bardziej się opłaca wtedy kupić nowy- pod warunkiem, ze masz dodatkowe 20 tys.

    1. Niezupełnie o to się spytałem, :), chodzi o to czy konieczne są 4 motocykle na sezon 🙂 i czy to znaczy że po 30 godzinach motocykl jest złomowany- to by dawało 20000/30 = 666,66 PLN za motogodzinę treningu, tylko w cenie sprzętu, a gdzie paliwo, oleje , tor, zbroja, buty i inne …. Albo ktoś przesadza, albo czegoś nie rozumiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button