Pogoda na Wielkanoc 2016: Kiedy przyjdzie prawdziwy początek wiosny i sezonu motocyklowego 2016?

Już wiadomo kiedy wreszcie zrobi się ciepło i zza chmur wyjrzy słońce. Choć dziś pierwszy dzień wiosny to jej początek widać jedynie w kalendarzu. Zatem kiedy będzie można w pełni rozpocząć sezon motocyklowy 2016?

Niestety nim termometry przekroczą psychologiczną granicę 10 stopni na plusie przed nami kilka naprawdę nieprzyjemnych dni. Wskazuje na to krótkoterminowa i niezwykle precyzyjna prognoza pogody dla motocyklistów Jednoślad.pl. Jednak od najbliższego weekendu synoptycy zapowiadają prawdziwy początek wiosny 2016. Cieplej będzie już od piątku, kiedy średnia temperatura w ciągu dnia będzie wynosić w Polsce 11 stopni powyżej zera. Wówczas także mają ustać opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Zapowiada się niezwykle pogodny, ciepły i długi weekend podczas którego koniecznie musisz wyciągnąć swój jednoślad z garażu. To naprawdę rewelacyjne wieści.

Wielki Piątek (25.03.2016) będzie wstępem do poważniejszych zmian w pogodzie: Na termometrach od 8 do 12 kresek na plusie. Padać nie będzie, w zamian pojawi się bardzo dużo słońca. Ono tylko czasem będzie przysłaniane przez niegroźne chmury.

Wielka sobota (26.03.2016) będzie upływać pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia. Jednak na południu Polski temperatury będą oscylować już w okolicach 15 kresek. Nieco gorzej na północy, tak będzie 10 na plusie.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Niedziela Wielkanocna (27.03.2016) zapowiada się idealnie. Od 14 do 18 stopni i wszędzie bezchmurne niebo. Ostatnio takie warunki za oknami mogliśmy zobaczyć pół roku temu.

Poniedziałek Wielkanocny (28.03.2016) według świątecznych prognoz ma być podobny. Z tą różnicą, że na niebie będzie nieco więcej chmur, jednak bez znaczących opadów deszczu.

Pamiętaj o regularnym śledzeniu prognozy pogody dla motocyklistów w serwisie Jednoślad.pl, współtworzoną z marką Moretti i Barton Motors.

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button