Aktualnie czytasz:
Test Zipp Quantum Tour i Otis 4T: Który wybrać?
7

Dziś Skuterowo.com pokazuje Wam z bliska dwie, najnowsze propozycje od Zipp – Otis i Quantum Tour. Dwa nieco odmienne sprzęty. Tylko który tak naprawdę wybrać? Wszystko zależy od Waszych potrzeb i ilości wolnej kasy.

Ten mniejszy – to koszt nieco ponad 2000 PLN. Z kolei do Toura trzeba dołożyć drugie tyle. Różnice widać gołym okiem. Chodzi nie tylko o rozmiary, ale również o wyposażenie. Jasne, że Quantum też będzie wygodniejszy dzięki dużej kanapie i podłodze. Lepiej jego konstrukcja też chroni przed wiatrem. O Otisie nie można tego powiedzieć.

To konstrukcja rozmiarów Vapora, można powiedzieć, że w miarę komfortowo będzie nim w miarę wygodnie jeździć nie więcej, niż półtora człowieka. Zipp Quantum Tour może się też pochwalić fajnymi dodatkami – elektroniczną deską rozdzielczą, światłami Led i podwójnym reflektorem z przodu. Jego nazwa w oczywisty sposób wskazuje na atrybuty turystyczne. Spory schowek pod kierownicą i seryjny kufer w zestawie. Tym można się wybrać gdzieś za miasto i nie narzekać na każdym kilometrze. Otis z kolei jest idealny na miasto. To mistrz szybkich akcji – podjechać do pracy, po drodze załatwić kilka rzeczy w centrum, potem pojechać na małe zakupy i do domu. Jest bardzo łatwy do opanowania w korkach dzięki małej masie.

20130622-img_1930Quantum to już większe bydle. To nie znaczy, że nie da się nim śmigać między autami. Jest to odrobinę trudniejsze – skuter ma więcej sadełka i większą wagę. Coś za coś. Co łączy oba Zippy? Jakoś wykonania. Jest kompromisowa – nie znajdziecie tutaj jakiś meeega niedoróbek, ale też nie można porównywać tych sprzętów z Japońcami czy Europyjczykami. Za to dostajemy w miarę dobrą cenę. Kolejna rzecz ze wspólnym mianownikiem to silniki. Jeden i drugi ma pod siedzeniem zamontowaną jednostkę czterosuwową. Oba palą nieco ponad 2 L na każdą stówkę. I o ile ze spalania będziemy zadowoleni to z osiągów już niekoniecznie. Ciężko wygląda to zwłaszcza u spasionego Quantuma. Przytyć musiał, aby zapewnić komfort dłuższych podróży.

[nggallery id=141]

Jednak który skuter wybrać? To zależy jakie stawiacie przed nimi zadania. Czy chcecie tanią i ekonomiczną propozycję pod nazwą Otis czy nieco większą maszynę nadającą się do wyjazdu za miasto sygnowaną jako Quantum Tour.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Przemysław Borkowski
Przemysław Borkowski
10 od lat po Warszawie na dwóch kołkach. Piórem od lat po kartce. Przemysław Borkowski jest absolwentem dziennikarstwa na UW. Od najmłodszych lat pasjonuje się motoryzacją, zwłaszcza jednośladami. W swojej pracy łączy umiejętności zdobyte przez lata doświadczenia w prasie wraz ze swoją pasją. | Redakcja | Google+
7 Komentarze