Top 4: Tanie motocykle i skutery 125 na prawo jazdy B dla początkujących

Dziś nie zaglądamy głęboko do Waszych kieszeni – wręcz przeciwnie, przeglądamy najtańsze propozycje na rynku w segmencie motocykli i skuterów 125 ccm, które można prowadzić z prawem jazdy B i niewielkim doświadczeniem.

Dla początkującego kierowcy motocykla 125 najważniejsze są dwie rzeczy: Niska cena pojazdu (chcemy sprawdzić swoje zdolności i zabezpieczyć się przed większymi szkodami) oraz łatwość prowadzenia. To sprowadza się do niewielkich rozmiarów i masy własnej pojazdu.

1. Barton Huragan 125 ccm. Jeśli nie masz odwagi zasiąść za kółkiem czegoś co ma manualną skrzynię i sprzęgło to możesz za nieco ponad 4000 PLN stać się właścicielem Bartona. Dużo miejsca, ale niewielka masa – 113 kg. To jeden z najtańszych skuterów tej pojemności na rynku. W miarę trwały, jednak wykończenie może budzić zastrzeżenia. Nie oczekujmy od niego za wiele, a będzie miłym towarzyszem w mieście i nieco poza nim.

2. Romet Retro 7 125. Za 5000 PLN dostaniemy coś co nawet dobrze wygląda, ale przy okazji naprawdę przyzwoicie się prowadzi. Jak dla nas jedna z najbardziej optymalnych 125tek w tym przedziale cenowym. Dobrze wyważona konstrukcja fajnie pracująca w mieście. Podczas testu Skuterowo.com przypadkowo sprawdziliśmy trwałość plastików, zobaczcie:

3. Junak 122 to wydatek rzędu 4200 PLN. Wszystko w nim działa jak należy, a użytkownicy nawet nie skarżą się na trwałość i awaryjność. Junak ma tylko jedną wadę – wygląd. Z drugiej strony w razie zaliczenia gleby tanio naprawimy zewnętrzne elementy. Junak 122 pali około 3-3.5 L/100 km. Posiada manualną skrzynię biegów i rozpędza się do 100 km/h. Dobra propozycja jak za takie pieniądze.

4. Zipp VZ-1 125 to już 5000 PLN i design nawiązujący do japońskich tradycji lat 90. Jednym może się podobać innym wręcz przeciwnie. W tym budżecie jednak nie ma co wybrzydzać. Nasze dwa kółka mają jeździć i dać nam pole do nauki panowania nad sprzętem, a pojazd się do tego nadaje. Jest niewielki i waży również mało – zaledwie 110 kg. Co ważne jego siedzisko znajduje się nisko w stosunku do podłoża.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button