Aktualnie czytasz:
Poznaj kolekcję skuterów, motocykli i motorowerów Romet na sezon 2012
15

Prócz nowości (Romet RR, Maxi, EV1, EV2) polski producent pokazuje z bliska pozostałe, wybrane pozycje, które będą gościć w salonach podczas najbliższego sezonu. Niektóre pozycje przeszły również drobne modernizacje. Jakie? Przekonaj się.

Romet Division 249 o pojemności 125 ccm ze względu na świetną sprzedaż nadal pozostaje w katalogu pojazdów. Ma kosztować niewiele ponad 6000 PLN.
Zmiany można napotkać w Romecie R 250. Nowy bak, siedzenie, zawieszenie i tłumiki. Modernizację przeszła również kierownica. Ma zapewniać lepszą pozycję. „Robi niesamowite wrażenie” – mówi Agnieszka Starzyk z Romet Motors.

Romet Maxi 125/250. To zupełnie nowa propozycja w segmencie maxi skuterów. Wygodna maszyna do podróży miejskich i turystycznych. Więcej.

Dalej Romet Retro 7. Również nadal pozostaje w ofercie, producent chwali się dobrymi wynikami sprzedaży, zwłaszcza w dużych miastach.

Znany Romet 717, testowany przez Skuterowo.com. Jeden z nielicznych modeli o pojemności 50 ccm chłodzony cieczą. Sportowa i agresywna sylwetka ma przyciągać adeptów dynamicznej jazdy na dwóch kółkach.

Z kolei 727 to jeden z najtańszych skuterów w portfolio Rometa. „Klasyczny, rodzinny, uniwersalny” – przyznaje Agnieszka Starzyk. Dostępny będzie w wersjach 2T i 4T.

Romet RR, więcej o tej nowości przeczytacie w specjalnej sekcji Skuterowo.com. To kolejna propozycja w segmencie motorowerów z manualną skrzynią biegów.

Teraz przechodzimy do sekcji elektrycznej. Tutaj Romet EV1 i EV2. Pierwszy nawiązuje do klasycznej stylistyki, drugi to propozycja dla poszukujących sportowych wrażeń.

W kolekcji pozostaje również klasyczna Zetka 50 i CRS 50/125, który również przeszedł modernizację.

Zobacz wideo całej kolekcji Romet Motors 2012.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Przemysław Borkowski
Przemysław Borkowski
10 od lat po Warszawie na dwóch kołkach. Piórem od lat po kartce. Przemysław Borkowski jest absolwentem dziennikarstwa na UW. Od najmłodszych lat pasjonuje się motoryzacją, zwłaszcza jednośladami. W swojej pracy łączy umiejętności zdobyte przez lata doświadczenia w prasie wraz ze swoją pasją. | Redakcja | Google+
15 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe HugoBoss
  5 marca 2012 at 14:35

  Romet Maxi 125/250 porażka,brzydki jak cholera.

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  5 marca 2012 at 17:25

  Słuchając tej pani odniosłem wrażenie, że nie zna albo nie chce opowiedzieć o specyfikacji technicznej żadnego z pojazdów. O tegorocznych nowościach opowie za rok, bo teraz to nowości i jeszcze nic o nich nie wie…
  „O innych zmianach dowiecie się państwo ze strony romet.pl już za miesiąc” – to po co ludzie przychodzą na targi? Żeby dowiedzieć się, że więcej wiadomości uzyskają za miesiąc z internetu?

  Gdyby nie informacja, że 717 jest chłodzony cieczą, to w całym filmie nie padło by nawet słowo o zastosowanych w pojazdach rozwiązaniach (poza podaniem pojemności skokowej Rometa Division). Omówienie zmian stylistycznych „nowy bak” zasługuje na order uśmiechu od prezesa firmy 🙂

  @Hugo, na prawdę? Na filmie wygląda nawet fajnie. Nie widziałem na żywo, więc trudno tak ocenić a jego zdjęcia są bardzo „oszczędne”. Wydaje mi się, że w innych kolorach nie było by tak źle. Zaraz przemaluję go w programie graficznym 😀

 • Zdjęcie profilowe ArtekToros
  5 marca 2012 at 21:38

  Mam rozumieć , że nie podano ceny tego rometa maxi na Targach ??? Jełśi nie tzn że sami jużnei wiedzą ike za to wziąść ,,,, shhhh Polska ..Mi z kolei podoba sie Jet MAx JUnaka za te 13 000 zł ,,, i nawet jesłi ROmet bedzie kosztował 8 – 9 tyś to mu do pięt niedorasta romet Junakowi. Jeśłi jest sprzęt to i cena powinna byc znana a tak chyba nie jest ?

 • Zdjęcie profilowe beskid
  5 marca 2012 at 21:55

  Ogólnie najbardziej, z nowej oferty Rometa, podoba mi się ten elektryczny skuter, tradycyjnie 727 i Zetka. Reszta skuterów i motorowerów, jest nie tyle że okropna,ale po prostu brzydka… 🙂

 • Zdjęcie profilowe marcinit
  6 marca 2012 at 03:33

  Witam Wszystkich

  Co z większymi pojemnościami u Rometa na targach w 2009r była mowa że szykują jakieś nowości mowa tu o pojemnościach 400-600cm3 itd minęły 3 lata i cisza?

  Pozdr

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  6 marca 2012 at 09:27

  Marcint, o tym raczej możemy zapomnieć romet nie dysponuje technologią wtrysku a silniki z gaźnikami są słabsze choć palą porównywalne ilości paliwa.

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  6 marca 2012 at 09:28

  Dlatego Romet został importerem Hyosunga.

 • Zdjęcie profilowe ko_mol
  6 marca 2012 at 10:09

  @beskid ładne jest to co się komuś podoba 😉 fajnie że division wygląda kiepsko 😉 a co do reszty rometów, to fajne jest to jak oni je wyceniają.. kupujesz nówkę sztukę na 2letniej gwarancji a tak jak za nowego RR50 płacisz ok.4tyś pln więc strasznie mało 🙂

 • Zdjęcie profilowe marcinit
  6 marca 2012 at 22:18

  Jeżeli Romet został importerem Hyosunga to wydaje mi się że powinien mieć na stronie wyszczególnione produkty tej marki a nic nie znalazłem.

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  7 marca 2012 at 16:10

  Niekoniecznie, jest osobna strona dla tej marki, hyosung.com.pl zdaje się. W newsach na stronie rometa jest tylko link do katalogu w pdf.

 • Zdjęcie profilowe MichalWujak
  10 marca 2012 at 13:07

  Nie wiem czy ktoś zauważył, ale CRS ma niedokręcony tylny błotnik z lampą, z jednej strony wisi jak gil z nosa.

 • Zdjęcie profilowe nagroda
  20 czerwca 2012 at 11:28

  Kiedyś Romety mi się podobały, ale jakoś starość jak człowieka łapie, to myśli się o bezpieczeństwie przede wszystkim. 18-go byly Dni Otwarte Yamaha, poszedłem i kupiłem…skuter- tmax 530. Wystarczy mi aż nadto, bo wygląda jak motor, jeździ jak motor i wydaje mi się bardziej bezpieczniejszy.

 • Zdjęcie profilowe figurakasi
  5 października 2012 at 16:17

  No ok, a jakoś nawet xenter ma silnik chłodzony cieczą, 4-suwowy silnik SOHC 150 cm3 i co? Romet też ma..ale rzeczywiście , Pani danymi technicznymi nie zabłysnęła. Zgadzam się z tą opinią.

 • Zdjęcie profilowe samolotto
  8 października 2012 at 14:30

  o Rometach nie mam zdania ,bo nimi nie jeżdżę. Teraz mam trochę mało kasy, to zastanawiam się nad programem wymiany motocykli używanych na nowe.. Słyszał ktoś o tym? Jak myślicie warto sprzedać czy wymienić u dealera?