Aktualnie czytasz:
Nowe pytania egzaminacyjne na prawo jazdy 2014: Nowa, większa baza
1

Z dużym prawdopodobieństwem, już od lipca 2014 ma powstać nowa baza pytań egzaminacyjnych na wszystkie kategorie prawa jazdy. Ma być ich więcej i mają być tworzone przez większą liczbę podmiotów. Czy będą jawne i dostępne np. online?

Na to ostatnie pytanie trudno póki co odpowiedzieć. Wspomniana jawność całej puli pytań wydaje się być najbardziej wyczekiwaną zmianą w aktualnie obowiązujących przepisach, która z pewnością wpłynęłaby na statystyki zdawalności egzaminów teoretycznych wszystkich kategorii prawa jazdy.

Według Ministerstwa Infrastruktury już wkrótce pytania mają zostać uspójnione pod względem trudności. Każdy z ośrodków ma też odtąd korzystać z jednej, centralnej bazy pytań. Takie rozwiązanie ma zapobiegać wpadkom i wszelkim kontrowersjom jakie budziły pytania konstruowane przez ITS oraz PWPW. Czy jednak egzamin teoretyczny będzie prostszy? Niekoniecznie. Ilość pytań wzrośnie bowiem o kolejne 3000 „łamigłówek”.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • Zdjęcie profilowe MarSen
    24 czerwca 2014 at 13:04

    Jakie szczęście, że już w piątek (27 czerwiec) mam egzaminy na PW. Jeżeli uda mi się zdać chociaż teorię za pierwszym razem, to będę miał spokój przy A2 i A. Jedynie przy B.