Skuterowo.com

Wczytujemy dane z serwerów Skuterowo.com

Sekcja Sponsorowana Skuterowo.com
Skuterowo.com

  • NOWA KOLEKCJA JUNAK 2015
  • NAPĘDZANE PRZEZ PLATINUM RIDER


Legenda powróciła łącząc pokolenia. Motorowery, skutery i motocykle

Marka Junak nawet w osobach nie pasjonujących się jednośladami wzbudza pozytywne odczucia. To jeden z kwiatów polskiej motoryzacji, kultowy motocykl, który w swoich czasach należał do najnowocześniejszych na świecie. Obrosłe legendą Junaki z lat 50 i 60 ubiegłego wieku prezentują się z dumą na zlotach miłośników, a ich właściciele z rozrzewnieniem wspominają lata świetności Szczecińskiej Fabryki Motocykli. Po latach Junak został reaktywowany, co więcej w nowej odsłonie szturmem zdobywa polski rynek jednośladów.

WIĘCEJ
 

Platinum Rider

Oferta dedykowana jednośladom to kompletna gama 8 produktów - proste, łatwo dostępne i praktyczne rozwiązanie dla motocyklistów, gwarantujące bezproblemową jazdę w każdym terenie.

WIĘCEJ

Kuba Przygoński Poleca


Kiedy jedziesz przez wydmy Dakaru to w Twojej głowie odbywa się ekstremalna walka, podobnie w silniku.

Przeciążenia, maksymalny wysiłek, zabrudzenia. Naturalne jest że trzeba mieć niezawodne wsparcie, by nie tylko dojechać bezpiecznie do celu, ale i mieć radość z jazdy. Często więc zadają mi pytanie jak dbać o motocykl? Niezależnie od tego, jakim motocyklem jeździsz, musisz zadbać o swoją maszynę. Podstawa to czystość, choćby ze względów bezpieczeństwa. Trzeba zwracać uwagę na zawieszenie, amortyzatory, zwłaszcza w motocyklach sportowych. Warto regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, dbać o łańcuch i koniecznie właściwie dobrać olej, który smaruje i nawilża, przez co chroni części silnika przed zużyciem, a dodatkowo chłodzi – nie tylko silnik, ale i sprzęgło. Nieważne, czy motocykl używany jest do jazdy sportowej, wyczynowej czy miejskiej - silnik motocyklowy stawia wysokie wymagania olejowi, który go smaruje. Warto więc zapewnić sobie niezawodne wsparcie technologiczne i skorzystać z najlepszych dostępnych środków smarnych na rynku.

Mój wybór to Platinum Rider. Polska marka, światowa jakość, innowacyjna technologia.

Skuterowo.com

Jak wybrać motocykl? Co doradziłbyś początkującym motocyklistom?

Przede wszystkim upewnij się, że motocykl pasuje do Ciebie, do Twojego temperamentu. Wybór jest ogromny – i każdy może cos dla siebie wybrać. Lubisz długie trasy, ryk silnika, swobodę jazdy to pokochasz choppera. A jeśli targa Toba zew wolności, pociąga Cię nieznane, pokonywanie wertepów, bezdroży – to wybór jest oczywisty – enduro. Motocykl musi pasować do Ciebie, indywidualnego stylu jazdy i warunków fizycznych.

Co wpływa na osiągi motocykla?

To miks wielu czynników. Wiele zależy od umiejętności, ale musi być także wsparcie technologii.

Co jest ważne przy ekstremalnej eksploatacji silnika?

Kiedy jedziesz przez wydmy Dakaru to w Twojej głowie odbywa się ekstremalna walka, podobnie w silniku. Przeciążenia, maksymalny wysiłek, zabrudzenia. Naturalne jest że trzeba zadbać o elementy silnika, że mieć radość z jazdy i dojechać bezpiecznie do celu. Musisz mieć niezawodne wsparcie, także oleju.

Co jest najważniejsze dla silnika w takich warunkach, jakie panują na rajdzie Dakar?

Granica wytrzymałości dla zawodników startujących na Dakarze jest już nieprawdopodobnie wyśrubowana. Zwłaszcza motocykle poddawane są trudnym próbom podczas jazdy terenowej. Zapylenie, kurz, przeciążenia, albo odwrotnie wilgoć, mokre sprzęgło, zabrudzenia błotem. W takich warunkach od właściwego smarowania zależy ochrona silnika, zużycie elementów maszyny.

Czym dla Ciebie jest jazda motocyklem?

Wybrałem motocykle terenowe, ponieważ dzięki ich specyfice można jeździć praktycznie wszędzie. To wolność, niezależność, ograniczenia są tylko w Tobie. To zmagania, walka, mordercze przeprawy, ale ogromna przyjemność jazdy.
Skuterowo.com

Poznaj paletę olejów Platinum RIDER

Platinum Rider to najnowszej generacji profesjonalne oleje do silników motocyklowych z rewolucyjną technologią Hight Temperature Stability, dzięki zastosowaniu której olej zachowuje swoje właściwości wytrzymałościowe w wysokich zakresach temperatur w warunkach drogowych i w motosportach. Ta wyjątkowa gama produktów zaspokaja potrzeby nowoczesnego motocyklisty gwarantując: - ochroną silnika, sprzęgła i skrzyni biegów w bardzo wysokich temperaturach - stabilna pracę silnika w każdych warunkach oraz maksymalne wykorzystanie mocy. Jednocześnie spełniając restrykcyjne wymagania aktualnej normy Euro dla motocykli.

PLATINUM RIDER 4T 10W-40

Przeznaczony do smarowania silników czterosuwowych motocykli sportowych, szosowych oraz turystycznych, a także quadów. Idealny do motocyklowych skrzyni biegów i przekładni ze sprzęgłem mokrym.

więcej

PLATINUM RIDER CRUISER 4T 15W-50

Olej półsyntetyczny odpowiedni do wszystkich rodzajów motocykli i skuterów, także klasycznych, każdego producenta o dowolnej pojemności skokowej. Przeznaczony do smarowania silników czterosuwowych motocykli typu Cruiser, Choper, Enduro oraz jednostek turystycznych.

więcej

PLATINUM RIDER RACING 4T 5W-40

W pełni syntetyczny olej, którego lepkość jest szczególnie zalecana do sportowych silników motocyklowych najnowszej generacji. Dzięki formule HTS (High Temperature Stability) olej zachowuje właściwości wytrzymałościowe w wysokich zakresach temperatur.

więcej

PLATINUM RIDER SCOOTER 4T 5W-40

Olej syntetyczny, którego technologia HTS (High Temperature Stability) pozwala zachować jego doskonałe właściwości smarnościowe w wysokich zakresach temperatur podczas pracy w każdych warunkach jazdy.

więcej

PLATINUM RIDER SPORT 4T 10W-50

W pełni syntetyczny olej odpowiedni dla sportowych silników motocyklowych. Optymalny skład oleju zapewnia maksymalną ochronę wszystkich narażonych na zużycie elementów mechanicznych oraz jego niskie zużycie przy maksymalnej ochronie silnika.

więcej

PLATINUM RIDER V-TWIN 4T 20W-50

Olej mineralny do motocyklowych silników czterosuwowych z mokrym sprzęgłem i skrzynią biegów. Dzięki zaawansowanej kompozycji dodatków znakomicie sprawuje się w silnikach mocno obciążonych termicznie oraz w wymagających skrzyniach biegów, dostarczając nieprzerwanej ochrony.

więcej

PLATINUM RIDER RACING 2T

Olej w pełni syntetyczny, do nowoczesnych wysokoobrotowych dwusuwowych silników motocyklowych. Olej bardzo dobrze mieszalny z paliwem. Ulega czystemu spalaniu.

więcej

PLATINUM RIDER SCOOTER 2T

Olej półsyntetyczny do dwusuwowych silników skuterów do jazdy miejskiej lub wyczynowej na otwartych drogach. Zapobiega zapiekaniu pierścieni tłokowych i zatarciu tłoka.

więcej