Aktualnie czytasz:
Kierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz…
51810 4

Kierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz…

autor: Przemysław Borkowski11 czerwca 2018

Kolejny raz dochodzi do sytuacji, w której kierowcy widząc opady deszczu… zatrzymują się na autostradzie. Czy osoba niepotrafiąca jeździć w deszczu powinna mieć prawo jazdy?

Wczoraj doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na autostradzie A2 w województwie lubuskim.  Spłoszeni deszczem kierowcy samochodów postanowili… zatrzymać się. Metoda działania jest dość prosta: zatrzymuję się, włączam światła awaryjne i czekam aż przestanie padać.

Oczywiście, myśląca osoba od razu widzi potencjalne zagrożenie. Nie bez powodu zatrzymywanie się na drogach ekspresowych i autostradach jest surowo zabronione. W warunkach ograniczonej widoczności tym bardziej ryzyko wystąpienia wypadku jest jeszcze większe.

Warto zadać sobie dodatkowe pytanie: na ile osoba za kółkiem potrafi panować nad pojazdem, jeśli jazda w deszczu (na wprost, po autostradzie!) jest dla niej zbyt dużym wyczynem.

Przykład podobnego zachowania z maja tego roku, także autostrada A2: 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
3%
Interesujące
6%
heh...
3%
Że co?
66%
Grrrr!
16%
Smutne
6%
4 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe ANDRE
  12 czerwca 2018 at 09:55

  Zidentyfikować po numerach i zabrać prawo jazdy.

 • Max
  12 czerwca 2018 at 14:43

  Niepojęte. Zabrać debilom prawa jazdy, bezwarunkowo.

 • Jola
  14 czerwca 2018 at 16:27

  No ale przecież rozpuści im się lakier i wosk spłynie.

 • Piotr
  14 czerwca 2018 at 20:03

  zwalnia się podczas takiej ulewy do 40 km/h zachowuje większe odstępy miedzy pojazdami ale się jedzie !!! A nie awaryjne i stawanie na drodze!! Wycieraczki mają chyba sprawne , na po filmie widać że całkiem porządne fury stały..