Portal Motocyklowy Jednoślad.pl

Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Jednoślad.pl:  

Zarejestruj się

Jazda motocyklem zimą może być przyjemna. 4 sposoby na oszukanie nieprzychylnej aury

Kategoria: Motocykle Porady

Dodano 09 stycznia 2017

Zima wcale nie musi oznaczać rezygnacji z naszego motocyklowego hobby. Kochasz jazdę motocyklem i odczuwasz fizyczne cierpienie, gdy nie możesz tego robić? Jest kilka sposobów na to, by pojeździć motocyklem – nawet zimą.

Zima to nie przeszkoda jeśli chodzi o offroad. Jeżeli masz motocykl crossowy, czy enduro – nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wyciągnął go aby trochę pohasać w terenie. Śnieg sprawi ci tylko kupę frajdy. Trzeba pamiętać, żeby się ciepło ubrać – bo nadchodzący mróz ma być całkiem tęgi.

Po zamarznięciu jezior i zalewów pojawia się nowa okoliczność – jazda po lodzie. Kto nie próbował jeszcze jazdy motocyklem po tafli zamarzniętego jeziora – niech żałuje. Tutaj najważniejsze są opony, które trzeba założyć do motocykla mającego złapać jakąkolwiek przyczepność na lodzie. Opony te charakteryzują się masą metalowych kolców wystających z opon. Kupno takiej opony to droga sprawa, ale można pobawić się z wkrętarką, wkrętami i zużytym kompletem opon. Jazda po lodzie to frajda nie do opisania, i po założeniu opon z kolcami można polatać praktycznie każdym rodzajem motocykla.

Dla wszystkich tych, którzy boją się mrozu istnieje kolejny sposób na motocyklowe oszukanie zimy – specjalne, kryte tory kartingowe, na których można pojeździć pitbike’ami. To takie małe motocykle terenowe, które po założeniu gładkich opon świetnie nadają się do jazdy po krętych, krytych obiektach. Kilkadziesiąt minut takiej zabawy potrafi naładować nasze wewnętrzne baterie na następne kilka tygodni życia w motocyklowej ascezie.

Dla najbogatszych i tych dysponujących wolnym czasem istnieje najlepszy chyba sposób na oszukanie zimy, czyli wyjazd w te rejony świata, gdzie jej mroźne macki nie docierają. Wyspy Kanaryjskie, południowa Hiszpania, Grecja czy południe Włoch – to rejony, w których motocyklem można jeździć cały rok i jeżeli tylko cię na to stać – nie zastanawiaj się. Kupuj bilet na samolot, a na miejscu będziesz mógł wypożyczyć motocykl swoich marzeń.

Czytaj więcej o: , , ,

- napisał 1126 publikacji w Jednoślad.pl.

Zaczynałem jak każdy. Od Komara przez Simsona, chiński skuter... aż do spełniania swoich marzeń. W Jednoślad.pl Tworze swoje moto vlogi, testuje motocykle i motorowery oraz informuję o najważniejszych zmianach w prawie.

Komentuj | Wasze komentarze i opinie »


Zostaw komentarz do tego artykułu
Dodając komentarz akceptujesz regulamin Jednoślad.pl

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Prawo jazdy: kursy WORD zmniejszające liczbę punktów karnych oblegane

Prawo jazdy: kursy WORD zmniejszające liczbę punktów karnych oblegane

09 kwietnia 2015

Rok 2015 jest ostatnim rokiem, kiedy nasze punkty karne możemy zredukować na specjalnym kursie. Dlatego WORDy są oblegane przez tych, którzy chcą tę szansę wykorzystać.

Motocykle Wiadomości0 opinii

W jakiej sytuacji możesz się nie zatrzymać do kontroli policyjnej?

W jakiej sytuacji możesz się nie zatrzymać do kontroli policyjnej?

19 grudnia 2014

Niedawno pisaliśmy, kiedy i o jakiej porze może nas zatrzymać do kontroli policja. Dziś poruszymy temat, w jakiej sytuacji mamy prawo nie zatrzymać się do kontroli drogowej.

Prawo0 opinii

Znak B-36: zakaz zatrzymywania się

Znak B-36: zakaz zatrzymywania się

30 grudnia 2010

Znak zabrania zatrzymywania pojazdu z wyjątkiem unieruchomionia ze względu na warunki lub przepisy ruchu drogowego. Pozostałe przepisy są analogiczne jak w przypadku znaku B-35 "zakaz postoju".

Prawo0 opinii

Portal i Forum Motocyklowe Jednoślad.pl

Portal i forum motocyklowe Jednoślad.pl wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2005-2016 Wydawca: Jednoślad.pl. Grupa OnAir!, 01-231 Warszawa, Płocka 5a, Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jednoślad.pl to funkcjonujący od 2005 roku portal motocyklowy oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.