Aktualnie czytasz:
Jak rozpoznać nowe policyjne BMW 330i xDrive? BMW policji już jest w służbie
0

Policjanci mają do dyspozycji BMW 330i xDrive po faceliftingu. Wszystkie 40 pojazdów posiada ciemny lakier, głównie ciemnoszary (kilka modeli brązowych). „Trójki” wyposażone są w światła LED, 17-calowe koła i podwójną końcówkę wydechu. Jedynym tak naprawdę nietypowym elementem jest dodatkowa antena, wzorem popularnych Opli Insignia, i oczywiście instalacja odpowiednia dla nieoznakowanych radiowozów – syreny, oświetlenie.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe, 250-konne, nieoznakowane BMW 3 polskiej policji. Posłowie Kukiz’15 mają obiekcje

Pojazdy trafiły do komend w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Pojawią się także w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Rzeszowie, Radomiu, Szczecinie i Łodzi. Funkcjonariusze będą korzystać z BMW 330i xDrive z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 250 km. Największe kontrowersje wzbudzał jednak miernik prędkości wykorzystany w pojazdach.

Posłowie ugrupowania Kukiz’15 mieli zastrzeżenia do wideorejestratorów wykorzystywanych w nowych BMW 330i xDrive polskiej policji. Urządzenia Videorapid 2A rejestrują prędkość pojazdu policyjnego, a nie pojazdu na nagraniu. Oznacza to, że funkcjonariusz musi zrównać się z pojazdem nagrywanym i na tej podstawie wydawany jest mandat.

Obiekcje posłów Kukiz’15 mogły być sensowne. KMP w Lublinie przegrało ostatnio sprawę, w której sędzia jednoznacznie orzekł – tego typu urządzenia rejestrujące nie prezentują realnej prędkości z którą porusza się kierowca, a jedynie prędkość z którą porusza się radiowóz.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoznakowane, policyjne BMW wyjechało na drogi. Jak rozpoznać BMW policji?

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
100%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Przemysław Borkowski
Przemysław Borkowski
10 od lat po Warszawie na dwóch kołkach. Piórem od lat po kartce. Przemysław Borkowski jest absolwentem dziennikarstwa na UW. Od najmłodszych lat pasjonuje się motoryzacją, zwłaszcza jednośladami. W swojej pracy łączy umiejętności zdobyte przez lata doświadczenia w prasie wraz ze swoją pasją. | Redakcja | Google+