Turystyka

Bieszczadzka Majówka

Ten temat zawiera 214 odpowiedzi, ma 20 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe VespaLx VespaLx 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 215 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Karbon dał pomysł by założyć temat – ja go zakładam. Dotyczy on planowanej wycieczki. Karbon – mam nadzieję, że wkleisz swoją mapkę w niedługim czasie. Wg. niej opracujemy dokładny plan.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe ArtekToros
    ArtekToros
    Użytkownik

no Madi i luz jest temat , zarz KArbon wklei mapkę. Poczytałem trochę na stronach o tych miejscowościach , o któych wstępnie pisaliście i powiem szczerze że zapowiada sie fajna wycieczka. Proponuję jechac po pętli z powrotem przez Królik Polski do Rymanowa Zdroju a potem do domu. Tam jak się jedzie przez Królika to są też takie tereny i drogi że szok ,,, koneic świata niemalże :). Jak będzie mapka to będziemy mam nadzieję dogrywać co i jak. Mam jeszcze pytanie , jaki namiot najlepiej kupić na taką wyprawę , czy taki rozkładany w parę sekund (okrągły po złożeniu) jest praktyczny na skuter , jeśłi nei to jaki polecacie z praktyki (zaznaczam nei znoszę skłądać tych drutów :-). No , to ploretariusze wszystkich …. itd uaktywniajcie się w nowym poście i zapisujcie chęć wyjazdu . Może jakieś spotkanko organizacyjne na wystawie 3 marca na marsa 🙂 ? grupy , która by pomykała z wawy w bieszczady ?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

tego 2s nie kupuj, na skuter to się kompletnie nie nadaje… Jest wielki, ciężko go przytroczyć i jadąc pod wiatr może pełnić funkcję żagla… W decathlonie jest fajny quechua t2, nawet pisałem w innym temacie, mam już drugi taki (w jednym się rozwalił suwak po 8 latach używania) i bardzo go polecam.

Na targach oczywiście że się można spotkać, ba, wręcz trzeba 🙂 tam w temacie dałem propozycję by się spotkać wcześniej i ekipą przejechać na targi (kto będzie jechał skuterem)(

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe Karbon
    Karbon
    Użytkownik

Oto proponowana przeze mnie trasa przejazdu po Bieszczadach:

Jest ona kompilacją dużej i małej pętli Bieszczadzkich, trasy doliną Osławy i Solinki i szlaku zabytków w Parku Krajobrazowym Gór Słonnych. Jej długość wynosi około 340 km.
    Przebiega przez najbardziej widokowe miejsca w Bieszczadach. Przez miejscowości, które warto i trzeba zobaczyć ze względu na ich historię tę dawną i tę wojenną. Wiedzie wśród lasów górskimi drogami, dolinami rzek i jezior Solińskiego i Myczkowskiego.
    Trasę dzielimy na dwa etapy z noclegiem, który wypadnie tam gdzie dojedziemy pierwszego dnia. Ta trasa pozwoli na objechanie prawie całych Bieszczad i zobaczenie najważniejszych miejsc i najpiękniejszych widoków.
    Mapka, którą wrzuciłem jest tylko mapką poglądową, do dyskusji. Warto popatrzeć jak ta trasa wygląda np. na mapach Google.
    Rozmawialiśmy z Madi o innej wersji trasy: połączeniem przejazdu przez Bieszczady z przejazdem wzdłuż południowej granicy Polski, może aż do Zakopanego. Jej wersję spróbuję wrzucić w przyszłym tygodniu. Na razie odnieście się do tego co przedstawiłem
    dzisiaj.

Karbon
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Kurde, Karbon, Ty w moich myślach chyba czytasz 😀 Myślałem o czymś podobnym, jedynie ze zmienioną końcówką, od Komańczy do Jaślisk i potem do Rymanowa. Ogólnie to widze, że się zmieniło oznaczenie dróg, na mapie mam to inaczej pozaznaczane. Można wiedzieć skąd masz taką mapę ? To może bym ściągnął i zaznaczył też ?

EDYTA: I myślałem o odwrotnym przebiegu niż zaznaczyłeś, choć to w sumie nie ma znaczenia.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe ArtekToros
    ArtekToros
    Użytkownik

sorki ze zaśmiecam troche , MAdi czy taki masz na myśli domek ? – http://www.decathlon.com.pl/PL/t2-22085138/#INFO-TECH

?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Dokładnie ten 🙂

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Muszę powiedzieć że piękna trasa i okolica byłem kiedyś w Polańczyku i nad zaporą Solińską i z miłą chęcią bym tam wrócił tylko że do Sanoka to ja mam 820 km i jak bym to przejechał to bym musiał sobie odpocząć a nie jechać dalej.

Zdjęcie profilowe Karbon
    Karbon
    Użytkownik

Madi- mapka to skan z atlasu samochodowego a kierunek przejazdu oczywiście można zmienić modyfikując trasę. Mapka to tylko propozycja.

Karbon
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Jeszcze bym dodał Arłamów gdzie był internowany Lech Wałęsa, teraz tam jest hotel, na który prowadzi bardzo fajny podjazd. Można też pokusić się o dotarcie do źródeł Sanu pod Opołonkiem.

EDIT: Pod Arłamowem jest też nieczynne, betonowe lotnisko 🙂

Router WS 50 2013
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 215 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie