Romet

Romet 767 (2013) Problem: z Rozruchem

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe watermelon watermelon 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MB
    MB
    Użytkownik

Przejechałem moim Rometem 767 już 350 km, i po przejechanych około 100 km, za każdym razem jak zostawię skuter na więcej niż godzinę mam problem z startem.

Przekręcam kluczy w stacyjce, wciskam hamulec, wciskam rozrusznik a silnik z trudem włącza się na jakieś dwie sekundy i gaśnie.

Jak do tej procedury dodamy na końcu przekręcanie manetki, to silnik załapuje lecz pracuje o wiele wolniej niż powinien,i żeby ponownie nie zgasł muszę dodawać gazu.

Nie wiem skąd bierze się ten problem i bardzo byłbym wdzięczny jakby mógł mi ktoś w tej sprawie pomóc. Dziękuję z góry 🙂

Zdjęcie profilowe Omegos1996
    Omegos1996
    Użytkownik

to on ma dopiero 350 km? pojeździj trochę bo to nowy silnik także nie ma powodu do zmartwień 😉 delikatnie tylko podkręć śrubkę na gaźniku a nie bd musiał dodawać gazu na postoju.

Chętnie pomogę gg 44212742
    Zdjęcie profilowe MB
    MB
    Użytkownik

Dzięki 😀

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe Petro3411
    Petro3411
    Użytkownik

Ja mam ten sam problem , a mam zepsuty kopnik nie ma przy gaźniku jakiejś pompki , zeby paliwo podpompować.??

Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

Nie ma… Są kraniki podciśnieniowe… Kiedyś miałem podobny problem; wystarczyły rozebrać i wyczyścić elektrozawór ssania i pali na strzała 🙂

Sparrow
    Zdjęcie profilowe rozumny34
    rozumny34
    Użytkownik

To nie jest problem

Ja mam skuter romet 767 2t. mam 2100 Km. i żadnych problemów niemiałem

Możesz mieć małe obroty, Jeżeli zapalasz skuter to przy zapaleniu daj troszke gazu i przejedz sie z 3 km. I jak juz bd stał w miejscu to ci nie zgasnie, bo skuter juz jest ciepły 🙂

Zdjęcie profilowe watermelon
    watermelon
    Użytkownik

Mam ten sam problem, ale w innym modelu (rxl 4T) – odpala z trudem, jak odpali to powoli obroty spadają aż zgaśnie. Jakie powinien mieć obroty na postoju? Tyle żeby nie gasł, czy jakaś konkretna wartość? 3000 wydają się sensowne?

Romet RXL eco 50 4T (2013) – pyr pyr pyr pyr || Honda PCX 125 (2018) – wziuuuu
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie