Romet

Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.

Ten temat zawiera 28 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dzozef99 dzozef99 3 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 29 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe niewprawionykierowca1
    niewprawionykierowca1
    Użytkownik

Witam Ja kupiłem ten skuter w Ryckim TESCO. Był zakupiony w maju. Mam wrażenie że chodzi no jakoś głośno.Ale to nie jedyny mój problem. Zrobiłem nim 360km.Postanowiłem pojechać na przegląd gwarancyjny do serwisu rometa, który też znajduje się w Rykach. Cena mnie zwaliła z nóg. Za tą usługę zażyczyli sobie 300zł. Teraz mam parę pytań.
    1.Czy w innych serwisach rometa też się tak drogo cenią?
    2.Czy jeśli samemu będę wymieniał olej i nic więcej przy nim nie będę grzebał to czy dobrze się będzie sprawował?
    Bardzo proszę o pomoc.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Poza wymianą olejów, musiałbyś co jakiś czas sprawdzić i wyregulować zawory, zmieniać filtry, korygować regulację gaźnika, co 2 lata wymieniać płyn hamulcowy, sprawdzać dokręcenie śrub i nakrętek, itd, itp..

Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

Różne serwisy i różne ceny od 100-300zł, za przeglądy kupisz drugi skuter, ja swojego rometa sam serwisowałem przy 6000km sprzedałem i dalej jeżdził zależało mi na czymś mocniejszym, wymień oleje wyczyść filtr powietrza, jak dbasz tak masz, chyba że widzisz jakąś usterkę fabryczną krzywa rama ściąga go na jedną stronę, coś w tym stylu to można sie pokusić na przegląd, a co zrobisz to Twoja sprawa, takie jest moje zdanie.

Honda PCX 125.
    niewprawionykierowca1
    Użytkownik

Filtru nie wymieniałem bo był czysty.Jedynie co w ni było to na spodzie troszeczkę oleju. a po za tym nic. Niepokoje się głośnym dźwiękiem skutera ale może jestem przewrażliwiony bo to mój pierwszy skuter.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Wyczaj skąd wydobywa się hałas i popraw to 😉

niewprawionykierowca1
    Użytkownik

Jeszcze jedno pytanie czy przy takim przebiegu mogę sobie zmniejszyć obroty silnika bo są duże.

niewprawionykierowca1
    Użytkownik

chodzi mi o to że ogólnie silnik pracuje dosyć głośno.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Obroty zawsze możesz skorygować. Hałas może wydobywać się z rozrządu, za duże luzy zaworowe.. Może lepiej jedź na ten przegląd, albo znajdź kogoś znajomego żeby zrobił Ci z nim, za przysłowiowego browara 😉

Zdjęcie profilowe grzesiekv500
    grzesiekv500
    Użytkownik

ale obroty raczej nie bardzo wpłyną na głośność silnika, jedynie słabiej będzie „pyrkać” 🙂

dobija
    niewprawionykierowca1
    Użytkownik

mój kolega miał takiego tylko pod inną nazwą(mawer)może on by mi zrobił

Zdjęcie profilowe Raf
    Raf
    Użytkownik

W serwisie Kymco we Wrześni 160 płace, kumpel znowu w serwisie Zipp w Gnieźnie 100 daje za gwarancyjny.
    Osobiście swojego zipa serwisuje w serwisie we Wrześni (mam po prostu zaufanie do nich)… na Gniezno ostatnio mam uczulenie 😀 (co prawda swoją przygode z serwisem w Gnieźnie, którą opisałem w innym temacie, miałem gdzie indziej, niż w zippowskim gnieźnieńskim serwisie, ale alergia do serwisów w tym mieście mi pozostała)

Tak więc ceny są różne – ale bardziej preferuje serwis Kymco, mimo że droższy.

Ogólnie Pietro dobrze mówi – jak się znasz to mozna olać te serwisy, jednak wtedy tracisz gwarancje… o ile mniej ryzykowne jest to przy markowych produktach, o tyle nie wiem czy rezygnowałbym z takowej w przypadku zipa, czy rometa, które są chińczykami.
    Sam posiadam zipa, a także kymco i widzę jakie kwiatki wychodzą w zipie w stylu niedoróbek (teraz będę najprawdopodobniej reklamował zipka, bo cholernie drgania przenosi i ściąga na 1 stronę za bardzo… coś mu odbiło po 1200 km), więc takowa gwarancja może się przydać właśnie ze względu na takie przypadki, mimo faktu „znajomości obsługi”.
    Kymco natomiast był bezobsługowy – praktycznie wystarczyło lać olej i regulować go i w przypadku kymkacza, akurat gwarancja w ogóle mi się nie przydała (na szczęście).

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Możesz zrobić pierwszy przegląd, bo większość wad do 2000 km wyjdzie, a potem sobie daruj.

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Ja zrobiłem przegląd na 300 i 1500km a później sobie podarowałem.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    niewprawionykierowca1
    Użytkownik

no tak ale mnie za bardzo nie stać na takie serwisy a po za tym kolega ma zaufanego mechanika, który dobrze naprawia i tanio bierze a olewając gwarancyjny oszczędzę sobie pieniądze na drugi skuter:P Znajomy miał takiego i mówił że sam sobie przeglądy robił1 Bardzo dużo na nim jeździł i nic się nie działo.

Zdjęcie profilowe ArtekToros
    ArtekToros
    Użytkownik

KOLEGO ,,, ZRÓB SOBIE TEN PIERWSZYB PRZEGLAD BEZ WZGLEDU CZY UMIESZ CZY NIE CZY MASZ KOGOŚ ZNAJOMOEGO CZY NIE ,,, BEDZIESZ MIAŁ STEMPEL W KSIĄŻECZCE I GWARANCJĘ DO 2000 KM CZYLIO PEWNIE WAKACJE WYJEŹDZSZ. wSZYTSKIE FELERY WYŁAŻĄ DO 2000 KM WIĘC JAKB CO TO MIMO WYDANYCH 300 ZŁ MASZ W RAZIE POWAŻNEJ USTERKI ZAOSZCZEDZONE PIENIADZE. A PO 2000 KM TO WYŁACZNIE ZRÓB TO SAM 🙂
    jA POJECHAŁEM NA PIERWSZY PRZEGLĄD PO PIĘCZĄTKĘ . MÓJ PIERWSZY I OSTATNI PRZEGLĄD W TYM SKUTERZE
    JEST TO WYDAJE SIĘ MI ROZSĄDNE PODEJSCIE DO TEMATU. Pomimmo że chinole są tranie w razie poważnych wad ,,, kasę trzeba mieć jakby było

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 29 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie