Dla Początkujących

Co wybrać, skuter czy rower o to jest pytanie ?

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe martin1996a martin1996a 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ona81
    ona81
    Użytkownik

Witam was , zastanawiam się nad zakupem roweru miejskiego albo skutera (bilety komuikacji miejskiej są drogie i dlatego to mnie składnia do podjęcia zian ) , każdy środek ma plusy i minusy . (Posiadam prawo jazdy kat b.,ale samoch. nie posiadam ).
    Podoba mi się vespa ,ale jest droga w PL niestety .

Czy może ktoś z was podać przekonujące zalety i pomoc w wybraniu skutera cena do 1000-1500 pln ., Jakie są koszty roczne , miesięczne ,utrzymania , do jazdy po mieście i ewentualnie czasem po Polsce .

Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik

Ja jeżdze skuterem od 4 lat do szkoły, do sklepu i na wycieczki od 3 lat miałem skutera 4t (mniej pali) a od kilku mc 2t .
    Dla ciebie proponuje 4t coś takiego http://allegro.pl/romet-router-skuter-4-t-nowy-najtaniej-na-allegro-i3534145329.html bo np. Jak chcesz vespe to musisz szykować 30zł/100km co w porównaniu do 4t 15zł/100km to duża róźnica . I moge powiedizeć taki 4t jaki podałem może nie jest tam jakimś miss piękności ale silnik ma taki sam jak inne podobne skutery i oczywiście droższe,

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Jak masz kupić chiński szajs, to kup markowy rower za taką kasę. Dużej Ci posłuży niż ten skuter. Zresztą i przy wyborze roweru szału nie będzie, a co dopiero ze skuterem.

Ten się jeszcze mieści w budżecie.

Nie kupisz skutera, który kosztuje tyle co średniej klasy rower, by był niezawodny, tani w utrzymaniu i którym byś mógł pojechać w trasę – to się wyklucza już na starcie.
    Zresztą skuter to jedno. Musisz kupić kask, kurtkę, spodnie, buty, rękawiczki – w przypadku chińskiego skutera – dużą skrzynkę narzędziową, do której zmieścisz klucze, zapasowe części (sporo ich musisz mieć). To przynajmniej kolejny dodatkowy tysiąc złotych.
    A gdzie ubezpieczenie? Gdzie benzyna? – 2T pali nawet 5L/100km!
    Gdzie kasa na serwisy? (bo zdajesz sobie sprawę, że się będzie ciągle sypał…?)

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Czytaj
    REKLAMA

Jak schudnąć? Odkryj nowy portal Rowery Jednoślad.pl

Chcesz schudnąć, odkryć kolejną pasję? Poznaj Jednoślad.pl także od rowerowej strony sportu i zdrowej odmiany. Zbuduj formę, zmień się na lepsze!

Zdjęcie profilowe monek100
    monek100
    Użytkownik

rower ma kilka zalet. Nie musisz go opłacać, nie tankujesz go, możesz wjechać na ścieżkę czy chodnik i nei stoisz na światłach. Wada to to że musisz pedałować.

______________________________________________________________________________________
    Komar 2352 – 1979r
    Peugeot XR6 2007r
    Simson S51 – 1988r
    Zdjęcie profilowe norbi1551
    norbi1551
    Użytkownik

Jak jest dobry rower to jazda wcale nie jest taka ciężka.

Obecnie na Benzer Yankee 50
    Marzenie: Honda Shadow Black Spirit
    Honda Gold Wing F6C
    Zdjęcie profilowe michal98
    michal98
    Użytkownik

Router bassa to dobry skuter sam mam i polecam narazie ma 6tyś i 0 awari koszty utrzymania:
    wymiana oleju co 2.5-3tyś
    spalanie 2l/100km.
    dlaczego skuter a nie rower:
    większa prędkość i brak zmęczenia.
    możliwość zabrania więcej zakupów.

Routery to dobre
    skutery, bo ciągną jak
    renifery. Mają w zanadrzu
    trzy konie i robią dziurę w
    betonie.
    Zdjęcie profilowe ona81
    ona81
    Użytkownik

dziekuje wszystkim za odpowiedzi dlatego napisałam że proszę o podanie zalet które mnie przekonają do zakupu skutera

rower mam już też na oku za 500 pln jak się nie zdecyduje na skuter
    albo może lepiej za te 3 tys. kupić samochód bo i cieplej w zimie będzie i też naprawy ,paliwo ,ubezp,kosztuje ,
    jeszcze chodzi mi po głowie z Włoch albo Hiszpanii sprowadzić vespe

benekpe – jestem kobieta bo widze że po niku nie skojrzyłeś 😉

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Nie skojarzyłem przepraszam. Ostatnio tyle dziwnych nicków pojawia się na forum, że nie zwracam uwagi, kto tak naprawdę pisze. Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe ona81
    ona81
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe silva21ify
    silva21ify
    Użytkownik

Jak dla mnie wszystkie te skutery to to samo tylko w innych kolorach.. Bez róznicy, poprostu trzeba trafic dobrze. Jeden trafi ze zaraz zacznie sie polowa psuć a drugi pojezdzi 3 lata bez awarii

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie