Yamaha Cygnus X 125 problem z licznikiem

Witam.
Kupiłem cygnusa x 125 z 2011 roku z nie działającym licznikiem kilometrów i prędkościomierzem.
poziom paliwa działa . linka od koła przedniego kręci , pali się również pomarańczowa kontrolka błąd silnika .
Może ktoś wie czy to awaria samego licznika czy też jakiegoś elektronicznego modułu.
Bardzo dziękuję za jaką kolwiek pomoc lub poradę

jeżeli pali sie kontrolka check engine to zacznij od diagnostyki błędu który wskazuje. Po to jest żeby nie zgadywać

Można to zrobić samemu czy w servisie ?

Z tego co mowi internet to nie ma mozliwosci samodzielnego skorzystania z samodiagnostyki jak np w hondzie. Wiec tylko serwis z odpowiednim osprzetem

Dziękuję za informacje .

Licznik naprawiony
kupiłem używany na eBayu za18 euro (80zł) podłączyłem no i wszystko gra
kontrolka zgasła a ja wiem ile jadę
pozdrawiam wszystkich
nie poddawajcie się czasem awarię wyglądającą poważnie da się usunąć małym nakładem pieniędzy

Moville napisał:

Licznik naprawiony
kupiłem używany na eBayu za18 euro (80zł) podłączyłem no i wszystko gra
kontrolka zgasła a ja wiem ile jadę
pozdrawiam wszystkich
nie poddawajcie się czasem awarię wyglądającą poważnie da się usunąć małym nakładem pieniędzy

Od Zippa Vegi pasują części do Yamaszki :)

maxell napisał:

Moville napisał:
Licznik naprawiony
kupiłem używany na eBayu za18 euro (80zł) podłączyłem no i wszystko gra
kontrolka zgasła a ja wiem ile jadę
pozdrawiam wszystkich
nie poddawajcie się czasem awarię wyglądającą poważnie da się usunąć małym nakładem pieniędzy

Od Zippa Vegi pasują części do Yamaszki :)
Masz rację obudowa jest taka sama jak w moim cygnusie ale ja mam poziom paliwa i licznik kilometrów wyświetlane na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu a nie jak w zippie vega mechanicznie

To kosmetyka jest, w końcu Zipp to kopia, nie może być taki idealny :)
Ale sporo części pasuje i są na pewno dużo tańsze.