Zwiększenie V-MAX w Longjia LJ50QT-2L 50 2T.

Witam. Od dwóch lat posiadam skuterka takiego jak w temacie.. W tamtym roku po przejechaniu 2000km zdjąłem blokady, lecz 60 km/h mnie nie satysfakcjonuje w takim stopniu jak bym chciał.. I tu jest moje pytanie.. Czy jest jakiś sposób aby w miarę tani sposób zwiększyć choć trochę to przyspieszenie? np. poprzez wymianę rolek czy coś takiego... :)

60 to mało jak na 2T bez blokad. 70-75 powinien jeździć.

Coś mi sie wydaje że w oryginale gaźnik 12 czy 16mm w lodziach siedzi zamiast 19 i dysze musi sprawdzić.

Wombat napisał:

60 to mało jak na 2T bez blokad. 70-75 powinien jeździć.

Dodam jeszcze, że po odpaleniu skuter jakby wkręca się na wyższe obroty i delikatnie kołem kręci..

to akurat może mieć małe znaczenie.
Albo masz nie wszystkie blokady zdjęte, albo nie jest optymalnie wyregulowany gaźnik i napęd albo cylinder jest słabiutki.
Ale przez internet nie zgadniemy (chyba że sobie pomiar kompresji zrobisz manometrem - to cośtam będzie wiadomo). To trzeba posprawdzać w rzeczywistości.

Wombat napisał:

to akurat może mieć małe znaczenie.
Albo masz nie wszystkie blokady zdjęte, albo nie jest optymalnie wyregulowany gaźnik i napęd albo cylinder jest słabiutki.
Ale przez internet nie zgadniemy (chyba że sobie pomiar kompresji zrobisz manometrem - to cośtam będzie wiadomo). To trzeba posprawdzać w rzeczywistości.

Blokady mam zdjęte wszystkie, w cylindrze raczej nie widział bym problemu, napęd też raczej nie jest winien... Wydaje mi się, że to może być wina gaźnika.. Tylko nie wiem zbyt jak go wyregulować, a w mojej okolicy nie ma żadnego speca od jednośladów..