Zużyte sprzęgło-czy wymieniać "dzwon"

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zużyte sprzęgło-czy wymieniać "dzwon"

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Witam.Jakiś czas temu zauważyłemże mój skuter stracił moc na wzniesieniach.Wymieniłem sprzegło (rms) i jest trochę lepiej ale nie tak jak kiedyś.Skuter wolniej przyspiesza i traci moc pod górkę.Moje pytanie czy przy zużytym sprzęgle wymieniać też dzwon?

motórzysta
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

jak są przebarwienia albo wytarty to tak
    stawiam na regulację napędu, lżejsze rolki albo twardsza/nowa sprężyna powinna przyspieszyć zmianę przełożenia na niższe

Kymco B&W 170
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

To generalnie zależy od jego stanu tzn czy nie ma fioletowych przebarwień, nierówno wyrobionej (lub w ogóle znacznie wyrobionej) powierzchni przylegania szczęk. Problem może też tkwić w samym sprzęgle np inne twardości sprężyn.
    Jeżeli wymiana sprzęgła następuje z tytułu jego zużycia to jestem zwolennikiem wymieniania go razem z dzwonem.

Czytaj
    REKLAMA

Bajaj Pulsar 125 już w Polsce

Czytaj REKLAMA Bajaj Pulsar 125 już w Polsce

Modele Pulsar NS 125, Pulsar NS 200 i Pulsar RS 200 rozszerzają polską ofertę marki Bajaj. Sprzedażowe hity testowane są na jednym z bardziej wymagających rynków na świecie.

Sprawdź Bajaj Pulsar 125

Modele Pulsar NS 125, Pulsar NS 200 i Pulsar RS 200 rozszerzają polską ofertę marki Bajaj. Sprzedażowe hity testowane są na jednym z bardziej wymagających rynków na świecie.

Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Właśnie dzwon był fioletowy,przetarłem go papierem ,założyłem nowe sprzęgło jest lepiej ale gorzej niz w ubiegłym sezonie….

motórzysta
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No to sugerowałbym wymianę, bo go przegrzałeś i prawdopodobnie zmieniła się struktura metalu (wolno stygł i się rozhartował, przez co stał sie miekki)

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie