Zmiany prawa UE w rejestracji motocykli w 2017 roku

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Zmiany prawa UE w rejestracji motocykli w 2017 roku

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Ilona Bednarska 1 lat, 3 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #613516

  Ilona Bednarska
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Chciałam dopytać na temat zasad rejestracji. Sprawa dotyczy wymogu euro 4 + wtrysk + abs lub cbs. Wszędzie słychać że chodzi o motocykle nowe, gdzie indziej że o te niezarejestrowane w UE. A co z motorkami sprowadzanymi ze Szwajcarii. Nigdy nie były rejestrowane na terenie UE, ale z drugiej strony Szwajcaria ma jakieś umowy z UE i w niektórych kwestiach jest traktowana jak UE. Czy motocykl / skuter o pojemniości 125cm łapie się na nowe prawo, czy tylko powyżej 125cm3 obowiązują nowe normy? Proszę o odpowiedź.

  #613519
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Cześć.
  Normalnie możesz sprowadzić motocykl ze Szwajcarii. Ten kraj jest traktowany podobnie jak UE. Nowe normy tyczą się nowych jednośladów o pojemności <50 ccm, stąd 125 też podpada pod nowe regulacje.

  Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
  #613520

  Ilona Bednarska
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Dzięki za odpowiedź Leszek.

  wszędzie piszą że nowe zmiany dotyczą motocykli powyżej 125ccm , inne źródła podają że od 125ccm, więc nie jest doprecyzowane czy 125 ccm się łapie na nowy przepis, nigdzie też nie znalazłam informacji żeby chodziło o >50ccm)
  Na ile jest to pewne że Szwajcarię traktuje się w tym zakresie dopuszczenia motocykli do ruchu jak UE? Wiem że są pewne umowy które traktują Szwajcarię na podobnych zasadach jak kraje europejskie, ale nie znam szczegółów i nie wiem czy napewno o to chodzi. Może ktoś rozwiać wątpliwości? Najlepiej na realnym przykładzie : Honda pcx 2013r, euro 3 , bez abs ani cbs, pojemność równie 125cm3, skuter przywieziony 3 stycznia 2017 ze Szwajcarii, czy da radę go zarejestrować w Polsce?

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie