Zmiana Tłumika Router classa city 50 ccm 2T

Witam mam zamiar zmienić wydech do mojego skuterka by troche zwiększyć osiągi obecnie zmieniłem tylko moduł na odblokowany i jeździ około 50 km/h nie dawno uległ usterce sprzęgło wymieniłem na zwykle zamienniki chińskie
----> wydech który chce kupić https://allegro.pl/sportowy-tlumik-skuter-chinski-2t-tuning-odblokow-i7058954163.html?reco_id=756f1684-916c-11e8-be78-246e9677f9f8
I nie mam pojęcia gdzie jest reszta blokad w tym skuterze i jak sie za nie zabrać bo na wariatorze nie ma ta tulejka cala na ktorej chodzi pasek bez niej nie da rady wgl…
i co zrobić z tym katalizatorem spalin jego rurka idzie do filtra a w tym wydechu nie ma przecież juz tego to co zatkac to czy jak ?

szukał bym czegoś typu Next-r a nie ten chiński cud z czołgowej stali

szkoda mi tyle inwestowac w niego a chodzi mi zeby chociaż z 10 15 km/h szybciej leciał

Używany next r w dobrym stanie to podobny koszt co ta nowa chińszczyzna :slight_smile:

szkoda mi tyle inwestowac w niego a chodzi mi zeby chociaż z 10 15 km/h szybciej leciał

żeby leciał 10-15km/h więcej to bys musiał moc podnieść o 70-100%

bassa kolegi leci 65 okolo przelotowo, to co mi tu wciskacie ze moc musze podnosic on w tej bassie nic nie robił tylko odblokowana jest a by mi ten cholerny wydech pasowal i bedzie git

znając liczniki bassy to jezeli jego skuter leci realne 65 to licznik pokazuje z 80…
zweryfkuj sobie te osiagi z GPS bo to że cos pokazuje licznik w chińczyku powyżej 50km/h to znaczy że… “pokazuje” i tyle.
Najczesciej z prawdą ma to niewiele wspólnego.
Wiec najpier się przejedź z GPS, sprawdź realne osiągi a POTEM podyskutujemy co ile leci i co potrzeba żeby poleciało 15km więcej.
Tak na marginesie zdjęcie blokad to też m.in. zwiększenie MOCY albo produkowanej przez silnik albo przenoszonej na koło.
Skoro deklarują 2.7-3,5KM przed odblokowanim a 4,5-6KM po odblokowaniu - to chyba jest to znaczący skok mocy?
Wiec wciaż ci bede wciskał że potrzebujesz więcej mocy na kole. Pytanie czy to uzyskasz tylko blokadami czy jednak nie.
Blokady typowo - gaźnik (dysza, ograniczenie skoku przepustnicy), moduł, kicha w wydechu

Przyznaje ci racje sugerowałem się głównie swoim licznikiem gdy ja jechałem te 50 to on z znaczną predkością sobie mnie mija, sprawdzałem też te licznik na tel GPS ale tylko u siebie i sie zgadza do tych 50 km/h
A jak zdejmę blokade z gaźnika to będzie trzeba coś tam regulować lub dysze zmieniać ?

najczęściej tak.

chciałbym nagrać takie dziwne klekotanie z wariatora podczas luźnego odpalenia a podczas jazdy tego nie ma nw gdzie to wrzucic jakbym chcial tutaj wam pokazac bo nie mam pojecia co to

pewnie rolki w wariatorze stukaja xd mialem tak w piaggio jak pasek byl juz za waski albo zuzyte wario

dziś kupie nowy pasek, i poszukam wydechu w zwykłych sklepach z częściami moze cos bedzie jak nie to biorę ten z allegro najwyzej nic nie da do osiągów (chociaż wątpie) ale jak juz cos bedzie do dizajnu xdd

bedziesz miał tego dizajnu na sezon a potem go rdza pokryje ślicznie.
Ten wydech oprócz tego że jest gówniany to ma dwie wady:

  • jest ciężki jak diabli
  • jest niedokładnie wykonaną kopią czegoś ze standardową kolorową końcówką tłumiącą

i parametry tego czegoś są bliżej nie znane. Za 170-200zł kupisz używany wydech który jakością i potencjałem wyprzedza ten wynalazek o klase albo dwie.

wiem jeszcze sie zastanowię

zastanów sie dobrze bo lepiej nie wydac 200zł niż wydac na ten szajs.

a miales do czynienia z takim czyms ? czy cos

miałem