! Forum Skutery Zmiana opon

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kolec Kolec 6 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe SkuterowyManiakF16
    SkuterowyManiakF16
    Użytkownik

Cześć, czy zmiana opon 3.00-10 na 3.50-10 lub 100/90/10 będzie dobrym pomysłem? Te moje obecne są strasznie cieniutkie i myślę nad zmianą na nieco szersze, a słyszałem że do mojego Torosa F16 wejdą 3.50-10 lub 100/90/10.

I jeszcze zapytam jakiej firmy najlepiej kupić, żeby była dobra jakość? Tak jak w samochodach najlepsze będą Continental/Michelin/Pirelli?

Toros F16 – 3781 km
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

co do zmiany jakościowej opon na michelin/pirelli.itd to oczywiście że warto. co do zasadności zmiany tej szerokości to bym podyskutował nad sensem.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    SkuterowyManiakF16
    Użytkownik

Widzę, że zapomniałem napisać, ale opony i tak muszę wymienić bo są już łysawe. Więc tej szerokości nie zmieniałbym specjalnie.

Toros F16 – 3781 km
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, tylko po co? opona pracuje i przestrzeń koło niej jest jej potrzebna. nie można tego wypchać gumą na milimetry przy wahaczu i innych elementach. Szersza opona to większe opory toczenia a mocy nadmiaru nie ma. W winkle też się nie składasz 150km/h 200kg sprzętem żeby takie ilości gumy były potrzebne. Taki zabieg czysto stylistyczny (ale bedzie się wydawał że jeszcze bardziej na walcach stoi) bez praktycznego uzasadnienia.
    Natomiast kupić dobrej jakości opony i nowe to zupełnie inna sprawa.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    SkuterowyManiakF16
    Użytkownik

OK, dzięki za pomoc. Wiesz może jeszcze co może być przyczyną nierównomiernego zużycia tylko tylnej opony? Ja tak myślę, że albo złe ciśnienie, albo słaba jakość tej opony.

I co sądzisz o Pirelli SL 26? Dobre będą, czy może coś lepszego można dostać w podobnej cenie?

Toros F16 – 3781 km
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

tylna opona zawsze będzie bardziej zużyta niż przednia

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Kolec
    Kolec
    Użytkownik

Na oponeo sobie popatrz . Maja teraz spore obizki na opony, z tym ze roczniki. 2017

Sym Gts 125 Evo 2010r.
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie