zipp xrace nie działa abs

Witam posiadam zippa xrece nie działa abs blokuje koło i moje pytanie jest takie czy można wymienić sam czujnik czy trzeba wymienić cały hamulec z abs

Z tego co wiem zipp xrace ma abs tylko taki żeby przepisy spełnia a w praktyce ten abs nie działa w ogóle. Mam Bartona Fightera i tez ma niby "abs" przez którego tylko gorzej hamuje

Tak po pierwsze to abs nie poprawia hamowania ani nie skraca drogi hamowania tylko ma zapewnić kierowalność pojazdu pomimo gwałtwonego hamowania.
Tylko na superdrodze i z super zawieszeniem skutkuje to skróceniem drogi hamowania przy bezmyślnym wbiciu klamek do końca. W złych warunkach, na śliskiej lub luźnej nawierzchni gdzie bardziej opłacało by sie ^płużyć^ zablokowanym kołem ABS odpuści i zahamować bedzie trudniej.
O ile prawdziwy ABS ma czujniki prędkości koła i analizuje czy ono się kręci lub nie i na to reaguje sterowany komputerem układ z własną pompą i akumulatorem (zbiornikiem) ciśnienia tak ten prosty system ABS w skuterze działa na zasadzie zredukowania zbyt wysokiego ciśnienia płynu (jak wbijemy klamkę) i nie bardzo wnika czy to koło blokuje czy nie. Jego ^mądrość^ to sprężynka w środku i zaleznie od jej twardości odpuści zaworek wczesniej lub poźniej. Sprezynke mógł więc szlag trafić lub zastał się zaworek. ALbo twój układ hamulcowy jest zapowietrzony i produkuje za małe ciśnienie żeby ruszyć ten zaworek.

szajs czyli
Czasami sobie można tą nakrętką radełkową (z prawej na górze na obrazku) ustawić wstępne napięcie tej sprężyny - co by marketingowcy nazwali ^zmianą czułości systemu ABS w tej zaawansowanej konstrukcji^

Dziękuję za pomoc a jaki płyn hamulcowy do niego ma być

jest na zbiorniczku co masz lać do niego

To dziękuję wam jeszcze raz za pomoc