Zipp Vega 125 - oleje, wymiana rzeczy po zakupie

Siema. Stałem się dzisiaj posiadaczem Vegi 125. Gość od którego go kupiłem, powiedział że należy wymienić oleje w nim. Że jest to mój pierwszy 4T (wcześniej miałem simsony), nie wiem za bardzo jakie oleje są potrzebne i w jakich miejscach są otwory by zalać i wylać oleje.

Polecił mi następujące oleje:
10w40 4t 1l (niebieski)
do dyfra 85w90 100ml (czerwony)

Coś jeszcze warto sprawdzić po zakupie? Czy te podane oleje są dobre? Czy jest podana odpowiednia ilość? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Oliwę w silniku wymienia się chyba standardowo jak w 50ccm co 2 tyś km bo on nie posiada filtra oleju. Jaki olej wlejesz to już każdy ma swoje upodobania 10W 40 będzie dobry ważne żeby był dobrej klasy, a czy on będzie niebieski, różowy czy fioletowy to chyba ma najmniejsze znaczenie. Dobrze byś zrobił jak byś sprawdził stan paska, szerokość itp, sprawdź stan wariatora i rolek , zajrzyj do hamulców, i w drogę :)

tak jak pisze enter + dyfer ja wymieniam co 3 zmiany w silniku tj co okolo 8-9 tys
filtr jest siatkowy zalecaja co 2-2,5 tys w silniku zmieniac mimo to jezdzac na semi zmieniam nie wczesniej jak 3 tys
co do dyfra brak czesci przesuwnych w skrzyni biegow jak w samochodzie czy biegowce wiec co 3 wymiany w oleju w silniku uwazam ze jest az za dobrze zmienic raz w przekladni-dyfrze

pozdrawiam i szerokich drog