Zipp Vapor problem z starterem elektrycznym

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zipp Vapor problem z starterem elektrycznym

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Damian Kranc
    Użytkownik

Witam mam zapytanie o skuter 4T ZIPP VAPOR mianowicie mam taki problem, że skuter nie chce odpalać ze startera elektrycznego. Rozrusznik kręci benixem, bendix się zazębia o wał i nie ma siły przekręcić (kręci zbyt wolno). podmieniane aku, rozrusznik, bendix, wariator na nowe i niestety nadal tak samo się dzieje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a z kopniaka opór na wale nie jest jakiś ogromny?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Damian Kranc
    Użytkownik

Tzn. jeśli chodzi o kompresje nie mierzyłem ale porównując z innymi skuterkami (sprzedaję nowe) jest podobnie. Skuter kupiłem z wymienionym cylindrem, jest bodajże 70-80. Ale kręcąc samym walem (kluczem nasadowym) jest moment w którym trzeba użyć siły, żeby przeszedł dalej (sprężanie) i bodajże na tym punkcie bendix nie ma siły obrócić (ze sprężania do pracy)

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no dobrze – ale z kopniaka możesz go odpalić?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Derrager
    Derrager
    Użytkownik

Taka jeszcze dygresja xd Czy głowica została zmieniona na większą pojemność? Ta od 50 nie poradzi sobie na dłuższą metę.

Damian Kranc
    Użytkownik

no dobrze – ale z kopniaka możesz go odpalić?

Tak, bez problemu łapie nawet rano od kopa 🙂

Taka jeszcze dygresja xd Czy głowica została zmieniona na większą pojemność? Ta od 50 nie poradzi sobie na dłuższą metę.

Słyszałem też takową opinię – i szczerze powiedziawszy nie wiem, nie orientuje się jak to sprawdzić bo takowy już kupiłem, ale można obstawiać, że pewnie nie była wymieniana 🙂

Na chwile obecną lecę dalej – Tuleje bendixa. Jak nie to wymieniam wał, uszczelniacze cyl+głowice na 80/90cc

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 miesiące, 1 tygodni temu przez  Damian Kranc.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 miesiące, 1 tygodni temu przez  Damian Kranc.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na nowym i naładowanym aku i nowym rozruszniku (równocześnie te dwie rzeczy) jest problem?
    Kable (plus i masa) wszystkie w super stanie?, połączenia też? Rozrusznik na pewne kręci w dobrą stronę (nie odwrotnie?)
    Bo tu już różni magicy byli..

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie