Zipp Vapor CUSTOM

Witam wszystkich. Chciałbym zaprezentować mój skuter jakim jest Zipp Vapor. Posiadam go od czerwca 2009r. Gdy go dostałem, była to seria bez blokad w kolorze czerwonym, jednak długo tak nie pojeździł i zacząłem wprowadzać małe zmiany. Na początku zdjąłem błotnik tył i przód, zrobiłem nadkole. Latem 2010 wpadł Polini Air Box, czarne felgi i rejka poszła na przekładnie. Zimą 10/11 wpadło nowe malowanie - czarne. W wakacje 2011 drugi raz pomalowałem skuter tym razem na czarno-czerwono. Po zakończeniu sezonu zrobiłem stickerbomb pokrywy przekładni.

Dotychczasowy tuning :

Optyczny:
- brak przedniego błotnika
- brak tylnego błotnika
- nadkole
- niebieskie podświetlenie zegarów
- tablica przed kołem
- czarne odblysniki lamp tył
- nowe malowanie
- scalone tylne plastiki
- brak postojówki
- matowe plastiki przednie
- czarne felgi + czerwone paski
- opony Pirelli SL26 90/90/10 - P i 110/80/10 - T
- sticker bomb pokrywy przekładni, końcówek kierownicy, haka na kask
- custom
- kilka drobiazgów o których pewnie zapomniałem

Setup:
- cylinder 72ccm
- Polini Air Box + dysza #90
- dzwon 4race (a'la Stage 6 Wing Cooled)
- Top Racing SV1 + rolki 6g
- przełożenia 11/1

Zdjęcia...

Sezon 2009.

Sezon 2010.

Sezon 2011.

Zimą 2011/2012 Zabrałem się do pracy nad customem.

Z powodu przeciągnięcia się prac, praktycznie cały sezon 2012 skuter przestał w garażu.

Zimę 2012/2013 skuter spędził w garażu u dziadka. Wiosną złożyłem go i doprowadziłem do stanu używalności.

Czasza przed założeniem:

Obecnie:

Bardzo mi się podoba ten nowy przód, natomiast szukam inspiracji jak poprawić wygląd tyłu...

[center]
[/center]

Zastanawiam się co raz bardziej nad kierownicą BMX, jednak nie wiem jakie wtedy liczniki dać... Mam pełno naklejek jeszcze, więc może jakieś wpadną na dniach.

[center]

[/center]

Może podpowiecie jak poprawić osiągi przy secie:
- 72ccm,
- Top Racing SV1,
- rolki 6g,
- dysza #90,
- przełożenia 11/1 (seria),
- centralka i sprężynki seria.
Obecnie leci GPSowe 64 po prostej, z górki przy 70 ma tak wysokie obroty, że dalej nie idzie...
A także jak utwardzić przednie amortyzatory? :D

Dla zainteresowanych więcej zdjęć > http://imageshack.us/user/ZiomEkk_
W sumie, można stwierdzić, że to jedyny taki custom w Polsce, bo od apki jeszcze nie widziałem. :D
Pozdrawiam i czekam na komentarze!

Jest dużo pomysłów na custom "chinskich sprzętów" Na mielochu jest tego pełno. Ogólnie custom ładny . tylko kierownica nie pasuje. kup jakąś kiere i adapter. Potem kup jakis licznik+ obrotomierz i będzie spoko. Co do stickera na przekładni to niedługo ci odejdzie. wiem coś o tym. sticker nie lubi ciepła, a przekładnia właśnie takim miejscem jest także prędzej czy później sticker ci odejdzie.