Zipp Toros F16 obejrzyjcie i mówcie co sądzicie.

http://www.youtube.com/watch?v=9LjkgVnkJTo

Fajny skuter. Mam taki sam i jest zajebisty, a najlepsze, że nie drogi!!!

Ja dzisiaj w swoim zalałem paliwko po sam korek. Sprawdze ile mi spali.
Jak wlewałem miałem na licznik 64 km. Wlałem do pełna, czyli 5L bo tyle wchodzi do baku. Ciekawe po ilu KM będę miał 0 paliwa. - Wtedy se policzę ile spala.

Szczerze mówiąc , skutery nie są złe !
Części do niego znajdziesz wszędzie :D
Ale ta mizerna konstrukcja :/ Od razu po jego zakupie radziłbym ci zdjąć blokadę kierownicy . Jeździłem takim z blokadą pierwszy mocniejszy zakręcik i wącham glebę . Z tego co mi wiadomo to jest to brat bliźniak Zipa Vapora ten z kolei na koło staje jak dziki koń :D

Po zakupie są słabe hamulce. Wszystkim radziłbym podkręcić o 3 skoki śrubki na hamulcach.

miesiąc temu zakupiłem Torosa F16 w REALU [nie w wirtualu :) ]

hamulce po zakupie maja za dużo luzu, trzeba podkręcić.

Duży minus to pierwszy przegląd wraz z wymianą oleju - kosztuje 150 zł !

w tej chwili mam 900 km i po ponad dwóch pełnobakowych tankowaniach wiem, ze spala mi 2 litry, czyli na jednym baku zrobię nieco ponad 250km.

Ale uwaga, tak niskie spalanie to najpewniej efekt mojej jazdy, czyli nie rozpędzam się więcej niż 40km/h zgodnie z zaleceniem producenta do pierwszego przebiegu 1000km.

Poza tym nie mam w zwyczaju przy ruszaniu obręcać manetką jak przy pompowaniu manteraca - co niestety zauważam robi wielu skuterzystów.
Czy przy samochodzie z automatem też gazowalibyście przy ruszaniu pulsacyjnie? W takim razie powodzenia, przy częstych wizytach na stacji i u mechanika. Nie na tym polega prawidłowa jazda automatem.

Skuter to nie motor z manualną skrzynią, więc ruszamy płynnie bez pulsacyjnego kręcenia manetką. Tylko tak będzie ekonomicznie.

www.drogownik.pl

pefendorf - auto z automatem nie ma 2,5KM, po drugie skuterek do pierwszych 10km/h rozpędza się i tak bardzo mozolnie - więc uczestnicząc w jeździe miejskiej ciężko np. ze świateł w miarę płynnie włączać się do ruchu odkręcając manetkę w sposób minimalny, ale skoro Ty tak potrafisz to super!