Zipp Tops T50 – skrzypiące hamulce bębnowe

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zipp Tops T50 – skrzypiące hamulce bębnowe

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness Deep_Nothingness 3 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Patryk796
    Patryk796
    Użytkownik

Witam wszystkich mam skuter Zipp Tops T50 Kupiłem go w 2014 r. podczas wakacji. Od niedawna zaczeły piszcześ hamulce z przodu i z tyłu. Nie wiem co to może być podejrzewam że kończą się hamulce

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Może to być wina badziewnego materiału na szczękach. I tak musisz je wyjąć żeby zobaczyć czy się faktycznie nie zużyły. Jeśli są zużyte, kupuj nowe (jak najszybciej bo zniszczysz bębny w felgach!). Jeśli dobre, to zdejmij koła, wymontuj szczęki i umyj powierzchnie cierne twardą szczoteczką (np. taką do rąk) w ciepłej wodzie z… proszkiem do prania. Wytrzyj je i osusz. Wewnętrzne powierzchnie cierne bębnów odtłuść/wytrzyj szmatką z benzyną ekstrakcyjną. Złóż i powinno pomóc.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Często gęsto fabryczne szczęki są tak kijowej jakości, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem na piszczenie jest ich wymiana. Ja tak miałem w swoim F16. Najpierw porządnie wyczyściłem i odtłuściłem. Był spokój do pierwszego deszczu…

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie