Zipp quatum pod obciążeniem dusi się

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zipp quatum pod obciążeniem dusi się

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 9 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

David Peter Mocarski
    Użytkownik

Witam a więc mam taki problem.
    Mam skuter zipp quatum gt5 i pewnego razu podczas jazdy dawalem mu gazu lecz on w ogóle nie dawał napędu na koło. Sciaglem tylnia felga i okazało się ze frazy w niej są wytarte więc zamówiłem nowa i wymieniłem tylko że gdy ja założyłem skuter normalnie gazu daje gdy kolo jest w powietrzu a gdy tylko to postawię N go na ziemie to chodzi na wolnych obrotach a przy próbie dawania gazu gaśnie. Cały gaźnik wyczyscielm i regulowanej , sprawdziłam cały wal napędowy z tyłu rozebralem i wszystko tam jest w pozadku

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak jakby kompletny brak mocy

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

David Peter Mocarski
    Użytkownik

No tak lecz bez obciążenia silnik normalnie pracuje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no własnie tak. kiedy nie ma oporów koła na ziemi to samym lekkim kołem kręci.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

David Peter Mocarski
    Użytkownik

No to tyle to i ja wiem liczyłem ze ktoś pomoże mi rozwiązać problem…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to chyba tylko wróżka.
    Inna metoda to sprawdzenie wszystkiego co ma wpływ na moc na kole – od regulacji gaźnika zaczynając, przez pomiar kompresji po stan napędu

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie