Zipp Quantum RC 2t jakiej firmy moduł

Jaki polecacie moduł odblokowany jest jakaś dobra konkretna firma czy strzelać w chine ? Silnik minarelli z jog'a

silnik przeszczepiony z jog-a czy tylko jego klon ?

Klon ale kolega ma joga to kropla w krople ;)

jog RR jest chłodzony cieczą a quantum Rx to raczej powietrze.
jestes pewien że to Minarelli a nie 1PE40QMx/1P40QMx z chinola? bo róznic jest więcej. M. in w elektryce

Panu Wombatowi juz podziękuje bo chyba każdy głupi wie że jogi były na powietrze i na ciecz ;)

tak, pan wombat też wie. Ale jest też upierdliwym zgredem i lubi wyjaśniać do końca. A ty coś mówisz o przeszczepie z jog-a nie pisząc jednak z którego joga - bo są klony zarówno AC jak i LC a ludzie ze skuterami cuda robią.
Uwierz mi że przy takim opisie i przy ilości spotkanych tu oszołomów spokojnie mogę zakładać cokolwiek lub że nie wiesz co mówisz. No i do końca nie wiesz.
W Quantum RC masz dokładnie ten sam silnik co ja w junaku 607 i zaręczam ci że nie jest do końca identyczny z silnikiem minarelli/yamahy który był jego pierwowzorem.
Ty potrzebujesz modułu przeznaczonego do silników Minarelli lub CPI sprzed 2003 roku (bezpiecznie) lub do 2007 (tu już ryzyko że nie będzie to do końca to).
Możesz ryzykować z chińczykiem ale one są marnie opisane i może to nie być do końca to - tzn zapali i jedzie ale nie będzie dobrany optymalnie. Sugeruje kupić moduł motoforce (to też w sumie chińczyki ale dokładnie opisane) o nr MF 12.00056 albo szukaj jego zamiennika.
http://www.scooterkingz.pl/modul-cdi-motoforce-racing-3
Sam mam tego MF i na nim jeździ o niebo lepiej jak na allegrowym module oznaczonym A3202 CPI X0805E (na którym też jeździ tylko gorzej)