zipp quantum r - wyciek

chciałbym zapytać się innych posiadaczy quantuma r czy także mają wyciek (mały) z filtra powietrza.a jeśli tak to przez co ten wyciek prosiłbym o odpowiedz.... :)

Podłączę się do tematu. Mianowicie cieknie mi olej po gaźniku , następnie po rurce spustowej. Jaka może być przyczyna?

Też miałem taki problem, że mi cieknął olej po gaźniku ale dałem do normalnego mechanika i mi to zrobił i teraz nie cieknie. Nie pamiętam co dokładnie było przyczyną ale coś z samym gaźnikiem chyba (uszczelka czy coś w tym stylu). Wcześniej jeździłem po parę razy do serwisu bo jeszcze na gwarancji i tak robili, że potrzymało 2 dni i znowu ciekło.

Z cieknącym olejem po gaźniku może być tak że jest źle dokręcony, lub słabo, gaźnik do kolektora. A z wyciekiem do filtra powietrza, hmm też tak mam w hondzie bali 100. Z tego co zauważyłem to podczas odpalania powstaje mgiełka mieszanki która cofie się do filtra, i powstaje drobny wyciek. Pare osób mi mówiło że to norma. Ja się tym nie przejmuje, wytre co jakiś czas i problem z glowy :P

Ja mialem podobny problem ,oczywiscie w Quantum R nowym ledwo co go odebralem a juz kapal olej, a przyczyna byla glupia rurka igielitowa ktora doprowadza olej do gaznika ktora byla calkowicie popekana --tak wygladala jakby miala ze 50 lat . Widocznie w produkcji pozakladali jakies nie wytrzymale na olej,wymienilem cala i po problemie, tak bylo w moim przypadku.