Zipp Quantum R Vs Zipp Salmo

Witam. Zamierzam kupić nowy skuter. Mam do wydania 3.500zł.

Głównie chodzi mi o konfort i wygoda.

Co brać?

Zipp quantum R Czy zipp Salmo?

quantum dużo pali, ale jest zrywny, a salmo na odwrót, co do wygody to quantum jest wygodny,nie wiem jak salmo ale pewnie też, salmo jest szybszy jeśli chodzi o seryjny skuter

Bierz quantuma r. Salomo.. wygląda jak kupa. Jak już chcesz motorower to weź zipp pro 50. Zipp quantum r to bogata wersja chińczyka. Zrywny duży wygodnym elektryczny licznik ładny wygląd. Ale jeśli masz 3500 zł to chyba nie kupisz quantuma r.

Nie gadaj że Salmo wygląda jak kupa bo wygląd jest kwestią gustu. Ja mam Salmo i jestem bardzo zadowolony, nie jest rakietą ale spalanie jest rewelacyjne - w mieście 1,6l/100km w trasie 1,1 - oczywiście przy 50km/h. Jest duży i bardzo wygodny nawet dla 2 osób. Ja na swoim miałem wczoraj wypadek (kobieta "zestrzeliła" mnie na rondzie samochodem z celownikiem na masce) i poza połamanymi plastikami i dogiętym tłumikiem do wahacza nic mu się nie stało. To najlepiej świadczy o tym jak solidny jest to motorower. Po kolizji dojechał bez problemów o własnych siłach do domu. Quantum też jest super, ale wybór jest prosty - jeżeli chcesz jechać oszczędnie i spokojnie wybierz Salmo. Jeżeli chcesz dynamiki bierz Quantuma.

Pro50 to kupa, kupa gównianych plasików, które ledwo się toczą. Aż wstyd takim jechać.

Fakt - ktoś kto mówi coś o Salmo to chyba Pro na oczy nie widział. Pełno plastików pod którymi jest mnóstwo pustych przestrzeni widocznych gołym okiem. W moim Salmo przynajmniej wszystko jest ładnie obudowane, w miarę spasowane i tworzące spójną całość.

Co będzie szybciej przyszpieszać do 70kmh? salmo czy quantum r?

Aktualnie mam zipp Quantum 2012r. 5.000 Przebiegu wymieniłem tylko świece i oleje i żadej poważen awarji nie było. Quantumem dobrze mi się jeździ tylko ma słabe przyśpieszenie bo to 4t. Stan idealny 0 rysek jak nówka. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to pisać.

Zastanawiam sie nad Quantumem R ale też chciałbym bardzo biegówką pojeździć ;/d jeżdziłem na simsonie sr50 i sie zajebiscie jezdzilo.

To może używka?

No Salmo nowego się nie kupi, chociaż był jeden niedawno na Allegro za 2439zł. Ale używany w idealnym stanie dostaniesz do 2000zł. Ja Ci go polecam, super się jeździ biegówką i spalanie jest minimalne. Wiadomo że automat będzie szybszy ze startu lecz jazda jest bardzo monotonna. Salmo może nie powala osiągami - za to ma piękny dźwięk silnika jak na motorower.

Ja widziałem, Michał, Twojego Salmo i wygląda całkiem fajnie tylko ten silnik... Jest na pewno ekonomiczny ale gdyby to było 2T to można by było porządnie go przekatować:-) Jazda powoli i spokojnie to raczej nie dla mnie.

Wyglądał :-D . I tu jest piękno chińskich pojazdów - mamy taki wybór że każdy znajdzie coś odpowiadającego jego wymaganiom. Ja już swoje lata mam i nie bawią mnie wyścigi uliczne.

Salmo ma lepsze przyspieszenia od quantuma i jaki vmax ? :d Ile max ciagnie na 1,2,3,4? ;d sorki za te pytania ale chce wiedizec co kupuje ;d

sry za orto. niemiecka klawiatura ;d

Ja zmieniłem zębatki na prędkość, przy zmianie biegów (5000RPM) prędkości są następujące:
1>2 - 20km/h
2>3 - 30km/h
3>4 - 40km/h
Na 4 biegu powoli rozpędza się do prawie 75km/h. Silnik jest seryjny (48cm3) jedynie moduł jest odblokowany - nie tylko szybciej jedzie ale także łatwiej odpala. Nie wiem czy ma lepsze przyspieszenie - na pewno mniej spala.

żaden sprawny skuter nie ma problemów z odpalaniem ;) gdyby w quantumie zmienić przełożenia to spokojnie by 90km/h poleciał a przyspieszenie też nie najgorsze by miał, ale spalanie to wciąż ponad 3,5 litra na setke

Spoko. 5000RPM TO GŁOŚNO WYJE? Do ilu można RPM CIĄGNĄĆ? Jeździłem na simsonie kolegi to prędkości były następujące:

1 - Max 20kmh
2- Max 30kmh
3- Max 45kmh
4- Max 75kmh

U Ciebie tak samo?

Podobnie jeżeli zmieniasz biegi przy 5k. RPM - można spokojnie ciągnąć do 7-7,5 tys, powyżej 8 tysięcy to już katowanie chociaż ten silnik potrafi się rozkręcić do ponad 10000 RPM, wtedy prędkości max. będą większe z tym że ja dałem zębatki na prędkość, a seryjny ma trochę wolniejsze. Seryjnie są 14-46 a ja zmieniłem na 17-37. Silnik jest bardzo cichy - szczególnie jak zrobisz mój patent i zaślepisz poxipolem czarną rurkę dopalacza spalin wychodzącą z dołu silnika. Po takim zabiegu jest tak cichy że silnik zagłuszany jest przez szum wiatru kiedy jedziesz z obrotami 4-5 tys. Aha - masz filmik z jazdy - to najlepiej Ci pokaże jego głośność.
http://www.youtube.com/watch?v=wLSn5JeWyIE

A tu drugi z jazdy w 2 osoby:
http://www.youtube.com/watch?v=woklHhXyOzk&feature=plcp

Simson to cudowny sprzęt ;). Jakbyś miał okazje kupić od jakiegoś kolegi za małe pieniądze to czemu nie. Śmigam sobie czasem S51 jestem z niego całkiem zadowolony ;). Małe spalanie (max 3l), ładne przyśpieszenie, niska waga, OGROMNY dostęp do części na Alledrogo, prostota wykonania (by dostać się do silnika wystarczy się schylić, żadnego rozkręcania plastików itd), no i ten piękny dźwięk niemieckiego silniczka :). Motoryzacyjny zegareczek. Mimo że na co dzień jeżdżę na Yamaszce TZR, to zawsze miło usiąść na Simsonie i przypomnieć sobie jak to się wjeb...m sąsiadowi w płot ;). Motorek jest pancerny. Jakby oddać do niego serie z kałacha to po załataniu dzirek w baku możnaby spokojnie ruszać w trase dookoła Polski ;). Czasem lubi w nim coś walnąć, ale raczej rzadko. Ja od jakichś 500 km po remoncie nie miałem zbyt dużo mechanicznie do gadania. Jedyne co mi żyć nie daje to linka od gazu :). Od manetki często odpada i trzeba ją montować. Prościzna. Można robić to nawet podczas jazdy (dosłownie!). Taki efekt wywrotki na prawy bok :). Poza tym po wywrotce przytarła sie tylko guma od podnóżka ;). V-max to jakiś 70 km/h. Nie mam licznika wiec obok mnie jechał kolega na Keewayu RY6 i coś koło tego mu pokazało.

Jak dla mnie motorek naprawdę przyjemny i wygodny. Mimo zdarzających się awarii ma w sobie to "coś" czego ja oczekuję od swojej maszyny :). Zapewne wielu z was ma inne poglądy na temat simsona, ja jednak mówię tu o swoim egzemplarzu i moimi doznaniami z nim związanymi.

Fajne filmiki. Leci sub. Miałbym do Ciebię prośbę. Jakbyś mógł nakręcić filmik jak się zbiera to było by git. Najlepiej w
HD jeżeli byłaby taka możliwość. Z góry Dziękuje

Podczas jazdy nogi można trzymać tak jak w skuterze czy po bokach się trzyma?