zipp quantum - przyspieszenie + vmax

Witam,
Panowie na dniach planuje dotrzeć mój pierwszy skuter zipp quantum r 50ccm 2T.
Po dotarciu chciałbym coś pokombinować by skuter był najszybszy w mieście.
Proszę o rady co wymienić by skuter przerobić w miarę możliwości by szybko startował i wyciągał największy vmax wśród skuterów w moim mieście. :)
Czytałem o module, cylindrze, tłumiku itd.
Jakie części polecacie by wszystko pięknie zgrać by nie ukręciło się nic w silniku.
Dzięki za rady.

Witam, MOFUŁ ZAPŁONOWY odpowiada za obroty w skuterze, gdy jest zablokowany skuter kręci się do pewnych obrotów np 6tys i dalej nie może, ma odcine blokade. A gdy kupisz odblokowany kręci tyle ile fabryka dała.

TŁUMIK sportowy ma większo przelotowość, nie tłumi spalin, z łatwością wydostają się na zewnatrz przy czym skuter zyskuje więcej mocy
CYLINDER zakłada się większy np 80cm3 ale wały nie wytzrymują, to jest 2t i jednak kręci duże obroty po 10-13tys. Cyl;inder załuż ale maks 65-70cm3 żebyś potem nie miał kłopotów, jeżeli większy cylinder to i
GAŹNIK z większą dyszą, ponieważ nie będzie dostawał odpowiedniej ilości benzyny i nie odczujesz różnicy tego że masz większy cylinder. Gdy więcej benzyny to
FILTR PWOIETRZA stożkowy żeby więcej powietrza dostawał potzrebnego do spalenia benzyny w cylindrze.

To tyle co wiem jak coś pisz na pw